Hoşgeldiniz  

Vatan size, aileniz bize emanet!

admin | 22 Şubat 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Karşıyaka’dan başladı, çığ gibi büyüyor!

Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Emekli Subaylar Derneği Karşıyaka Şubesi ve Karşıyaka Kent Konseyi tarafından; vatanın dört bir yanında görev yapan askerlere ve geride bıraktıkları ailelerine destek vermek amacıyla başlatılan “Vatan Size, Aileniz Bize Emanet” projesi, kısa sürede çığ gibi büyüdü. Aralık’tan bu yana, Suriye ve Güneydoğudaki askerlere 300 moral kolisi ve binlerce mektup gönderildi. Projeye, onlarca sivil toplum kuruluşu ve 500’e yakın gönüllü vatandaş katkı sundu.

ÖRNEK PROJE

Karşıyaka Belediyesi ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği Karşıyaka Şubesi, çatışma bölgelerinde canı pahasına görev yapan askerler ile ailelerine destek olmak amacıyla, ülkeye örnek olacak bir adım atarak “Vatan Size, Aileniz Bize Emanet” projesini başlattı. Karşıyaka Kent Konseyi ve sivil toplum örgütleriyle de işbirliği yapılarak hayata geçirilen proje kapsamında, farklı bölgelerde terörle mücadele eden güvenlik güçlerine ‘moral paketleri’ gönderilmesi hedeflendi. Aralık ayında başlayan proje kısa sürede çığ gibi büyüdü, onlarca sivil toplum kuruluşu ile başta anaokulu öğrencileri olmak üzere 500’e yakın vatandaş ‘moral kolilerine’ katkı sundu. Belediyenin farklı birimlerine konulan sandıklarda binlerce mektup toplandı.

“BİNLERCE MEKTUP, HEDİYE VE ÇÖREK…”

Aralık ayından bu yana, Suriye ve Çukurca’da terörle mücadele için görevlendirilen Amfibi Deniz Piyade Tugayı’nın askerlerine toplam 300 moral kolisi gönderildi. Paketlerde; ev yapımı çörekler, çocukların kaleminden resimler, el yazısı mektuplar, kitaplar ve manevi değere sahip özel hediyelere yer verildi. Önümüzdeki haftadan itibaren; Batman, Bingöl ve yine Suriye’de görev yapan askerler için hazırlanan yaklaşık 500 kolinin daha gönderiminin yapılacağı belirtildi. Binlerce askere ulaşılması hedefleniyor. Projenin ikinci ayağında ise askerlerin, ‘bize’ emanet ettikleri eş ve çocuklarına manevi destek sağlanıyor. 7 gün 24 saat hizmet veren irtibat noktaları aracılığıyla, sağlık hizmetleri ile psikolojik destek sunuluyor. Moral gezileri düzenleniyor.

TÜRKİYE’Yİ AYDINLATACAK

Ulusal birliği güçlendirecek bu projeyle, Karşıyaka’dan Türkiye’yi aydınlatacak bir ışık yaktıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte en çok ihtiyacımız olan şey birlik, beraberlik ve dayanışmadır. Tüm unsurlarıyla kenetlenmiş bir milleti hiçbir kuvvet yıkamaz, parçalayamaz. Askeri de kadını da çocuğu da daha güçlü olur. Bu proje de vatanı ve milleti için canını ortaya koyan güvenlik güçlerimize duyduğumuz sonsuz minnetin, toplumsal bir ifadesi oldu” dedi.

 
MİLLETÇE MÜCADELE İÇİN…

Türkiye Emekli Subaylar Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Emekli Tuğamiral Turgay Erdağ da “Yıllardır terör olaylarını üzüntü içinde yaşıyor ve izliyoruz. Güvenlik görevlilerimiz şehit olduktan sonra cenazelerinde üzülmek yerine, bundan önce onlarla el ele olmak zorunda olduğumuzu düşündük ve bu projeyi başlattık. Toplumdan, müthiş bir ilgi görüyoruz. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar çok büyük destek veriyor. Karşıyaka halkı bu projeye giderek daha fazla sahip çıkarken, Türkiye’ye de çağrı yapıyoruz. Tüm STK’lar kendi şehirlerinde benzer projeler geliştirebilir. Farklılıklarımızı bir kenara bırakıp el ele verirsek; işte o zaman millet olarak terörle mücadele etmiş oluruz” diye konuştu.

256 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4781
EURO 4,1768
BIST 105.192
ALTIN 147,0914

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle