Hoşgeldiniz  

UYAR’DAN ZEYTİNALANI KADINLARINA MÜJDE

admin | 23 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar Zeytinalanı Semt Merkezi’nin kursiyerlerini ziyaret etti.

Semt Merkezi’nde kadınlarla buluşan Uyar, Zeytinalanı’nda yalnızca kadınların işleteceği Çay Ocağı ve Kadın Üretici Pazarı’nın açılacağının müjdesini verdi.

KADINLAR EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALMALI

Emeğinizin karşılığını almanızı istiyoruz diyen Uyar; “Çay Ocağı’nda yalnızca Zeytinalanı kadınları çalışacak. Öncelikle Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olduktan sonra Zeytinalanı’nda oturan kadınlar arasında kura çekeceksiniz. Yani her gün farklı bir kadın orayı işletecek. Kendi evinizde yapacağınız ürünü orada satacaksınız. Bir işletme nasıl işletilir hem onu öğreneceksiniz, hem para kazanacaksınız hem de kurslarda yapmış olduğunuz ürünleri orada satacaksınız” dedi.

Uyar, ahşap boyama kursu ve el sanatları kursu öğrencilerinin yapmış olduğu ürünleri inceledi. Ayrıca sosyal marketin gönüllü çalışanı Hakime Kardaş ile bir araya gelerek sohbet etti.

1 2 3 4

 

 

138 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle