Hoşgeldiniz  

URLALI KADINLAR GIDALARI DOĞRU İŞLEYECEK

admin | 20 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Geleneksel Gıda İşleme Yöntemleri kursu ile Urlalı kadınlar daha sağlıklı ürünler üreterek ürünlerini daha kaliteli saklayacaklar.

Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Geleneksel Gıda İşleme Yöntemleri kursu Urla’nın Zeytinler Köyü’nde kadın dayanışmasıyla açılan Köy Kahvesi’nde gerçekleşti.

Ege ve Dokuz Eylül Üniversitesi Akademisyenleri tarafından verilen kurs ile köy kadınları daha sağlıklı ürünler üreterek ürünlerini daha kaliteli saklayacaklar.

Kursiyerler kurs süresi boyunca, Genel Mikrobiyoloji, Gıda Muhafaza İlkeleri, Temel Hijyen Kuralları, Meyve ve Sebzelerin işlenmesi, İşlenmiş meyve ve sebzelerden konserve, salça, reçel ve turşu yapımı hakkında bilgi sahibi oldular.

Teorik bilginin yanı sıra kursiyerlere turşu yapımı uygulamalı bir şekilde anlatılarak birçok sebzenin karışımından turşu yapıldı.

Bilgi ve Kayıt için: Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Telefon: 7541088/ 184

2 3 4

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle