Hoşgeldiniz  

URLA BELEDİYESİ MEMURA YÜZDE 25 ZAM YAPTI

admin | 06 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Urla Belediyesi, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM-BEL-SEN) ile yeni yılın ilk haftasında toplu sözleşmeyi yeniledi. Sözleşme kapsamında, memur maaşlarına yüzde 25 oranında zam yapıldı.

Urla Belediyesi ve Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM-BEL-SEN) arasında Belediye Meclis Salonu’nda toplu sözleşme için imza töreni düzenlendi. Törene, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, TÜM-BEL-SEN 1 No’lu Şube Başkanı Ulus Bozkır, Belediye Başkan Yardımcıları, Toplu Sözleşme Hukuk Sekreteri Sefa Can, TÜM-BEL-SEN 1 No’lu Şube Kadın Sekreteri Başak Mamaç, TÜM-BEL-SEN 1 No’lu Urla Temsilcisi Cemal Çeşmeci, TÜM-BEL-SEN 1 No’lu Şube Delegesi İsmet Kınıs, belediye birim müdürleri ve memurlar katıldı.

“EMEĞİN HAKKI TEŞEKKÜR İLE ÖDENMEZ”

Toplu sözleşmenin imzaları Başkan Uyar ve Bozkır tarafından atıldı. Zor zamanlardan geçildiğini, herkesin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Sibel Uyar; “Burada bir aileyiz. Çalışanlarımızı birbirinden ayırt etmemek istiyoruz. Emeğin hakkının teşekkür ile ödenmeyeceğini biliyorum. Her zaman emekten yana olduk. Tüm sözleşmelerde de verebileceğimizin en üst limitini vermeye çalışıyoruz. Biz pastayı büyütmeye çalışıyoruz ki dilimlerimizden daha çok kişi yararlansın. Burada aynı gemi içerisindeyiz. Birlikte seviniyor, birlikte üzülüyoruz. Hep birlikte daha çok çalışmalıyız. İsterdim ki daha çok zam yapalım ama kaynaklarımız sınırlı, gelirimiz sınırlı. Ben hepinize teşekkür ediyorum. Sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum ” ifadelerini kullandı.

Bir buçuk aydır yürüttüğümüz bir süreçti. Başkanımızla şeffaf bir süreç yürüttük diyen TÜM-BEL-SEN 1 No’lu Şube Başkanı Ulus Bozkır: “ Sözleşme verilebilecek sınırın en üst limitinde gerçekleşti. Güzel bir toplu sözleşme ortaya çıktı. Yüzde 25 oranında zam yapıldı. İkramiyelere ciddi oradan iyileştirmeler var. Biz ataerkil değil, anaerkil bir sendikayız. Sendikamızda kadınlar bir adım öndedir. Başkanımıza, başkan yardımcılarımıza ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Memurlar ise, yapılan zamdan dolayı Başkan Uyar’a teşekkür ederek mutlu olduklarını ifade ettiler.

urla-belediyesi-memura-yuzde-25-zam-yapti-4 urla-belediyesi-memura-yuzde-25-zam-yapti-3 urla-belediyesi-memura-yuzde-25-zam-yapti-1 urla-belediyesi-memura-yuzde-25-zam-yapti-2urla-belediyesi-memura-yuzde-25-zam-yapti-5

 

184 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5222
EURO 4,1838
BIST 102.297
ALTIN 146,4037

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle