Hoşgeldiniz  

Trafik akışını rahatlatan çalışma

admin | 03 Nisan 2017 | Genel, Yerel Haberler

 

 

Bornova’da trafiğe kavşak düzenlemesiyle çözüm

 

 

 

Ege Üniversitesi Hastanesi önündeki kavşak düzenlemesi trafik yoğunluğunun azalmasında önemli bir etki yarattı. Bornova Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uyumlu çalışmasıyla tamamlanan kavşakta, Ankara Caddesi, Ağaçlı Yol, Gediz Caddesi ve Ege Üniversitesi Hastanesi girişi yeniden düzenlendi. Düzenlemeyle farklı yönlere giden araçların yarattığı kargaşanın önüne geçildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Manisa Kavşağı’nda da düzenleme çalışmalarını başlattı.

 

Bornova Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uyumlu çalışmasıyla yapılan düzenleme ile Ege Üniversitesi Hastanesi Kavşağı’nda trafik yoğunluğunda önemli bir rahatlama sağladı. Düzenlemeyle kavşak dört şeride çıkarıldı. Ağaçlı Yol ve çevre yolundan gelip gelip dönüş yapmak isteyenlerin kavşak trafiğine girmeden Konak ve Karşıyaka yönleri ile Bornova içine geçişlerini sağlamak amacıyla yeni bir yol açıldı. Böylece, Karşıyaka ve Konak yönüne dönüş yapacak sürücüler, açılan yeni yolu kullandığı için Hastane Kavşağı’nda trafik önemli ölçüde rahatladı. Hasta taşıyan ambulansların Acil Servis’e girişlerinin önündeki yoğunluk engeli de kalkmış oldu.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, , “Güzel Kent Girişleri Projesi” kapsamında İstanbul Caddesi ile Ankara Caddesi kesişim noktasında bulunan Osman Kibar Kavşağı’ndaki çalışmalarını da sürdürüyor. Ege Üniversitesi girişi karşısında bulunan 9 bin 200 metrekarelik Osman Kibar Kavşağı’nın çevresine, yaklaşık 150 yaşında 16 adet zeytin ağacı ile 24 adet yıllanmış sütun kalem servi ağacının yanı sıra, 20 bin adet çalı ile 30 bin adet mevsimlik çiçek dikimi yapılacak. Çim zemin ve dekoratif öğelerle Osman Kibar Kavşağı’nı zengin ve yepyeni bir görünüme kavuşturacak olan Büyükşehir Belediyesi, kavşağın içerisine de İstanbul ve Ankara güzergahından gelen misafirleri karşılayacak ‘İzmir’ yazısı yerleştirecek.

 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önündeki kavşakta yapılan düzenleme ile trafikte çok önemli bir rahatlama sağlandığını belirterek, “Bu düzenleme nedeniyle hemşehrilerimiz adına İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ediyorum. Tüm İzmir’in yükünü taşıyan, hatta çevre illerden vatandaşların da sağlık sorunlarının çözümünde tercih ettiği Ege Üniversitesi Hastanesi önünde doğal olarak zaman zaman sıkışıklık yaşanıyordu. Yapılan düzenleme ile kavşak trafiği rahatladı” dedi.

44 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4776
EURO 4,1117
BIST 108.953
ALTIN 144,2562

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle