Hoşgeldiniz  

‘Tema Parkı’ bayram hediyesi olacak

admin | 29 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

Çocuklara dev armağan 

 

‘Tema Parkı’ bayram hediyesi olacak

 

Karşıyaka Belediyesi’nin prestij projelerinden ‘Evrensel Çocuk Müzesi ve Tema Parkı’nın inşaatı hızla ilerliyor. Geçtiğimiz Ekim ayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle temeli atılan dev park, 23 Nisan’da açılarak çocuklara armağan edilecek.

 

EGE’DE İLK OLACAK

 

Mavişehir’de 7 bin 200 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen proje, Ege Bölgesi’nde ilk ve tek olacak. 11 adet dinozor maketinin yer alacağı parkta; doğada sıkça rastlanmasına karşın gözle görülmeyen canlıların büyük halleri, çocukların kazı yapabileceği fosil alanı, biyolojik gölet ve süs havuzu, sinevizyon salonu, uçak simülatörü, küçültülmüş inşaat makineleri bulunacak. Yeşil alanlar ve oyun alanları oluşturulacak, modern bir kafe açılacak.

 

AÇILIŞ 23 NİSAN’DA

 

Evrensel Çocuk Müzesi’nde ise yardımseverlik, dostluk, doğruluk, sorumluluk, sevgi, saygı ve hoşgörü gibi evrensel değerleri anlatan sergiler ile eğitim alanları yer alacak. Hızla

ilerleyen proje, önümüzde Nisan ayında tamamlanacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da coşkulu bir törenle hizmete açılacak.

 

“ÇOCUKLAR BİLİMLE BULUŞACAK”        

 

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Çocuklarımızın bilimden, sanattan, kültürden beslenerek daha iyi bir gelecek yaşamasını istiyoruz. Bu projemizle de çocuklarımızı eğitimle, bilimle buluşturacağız. Eğlenirken öğrenmelerini sağlayacağız. Bu parkı inşa ettiğimiz alanın bir tarafında Bilim Müzesi, bir tarafında da Karşıyaka’nın Filizleri Anaokulumuz var. Dev parkın da tamamlanmasıyla birlikte, bölgeyi ‘Bilim ve Eğitim Adası’ haline getirmiş olacağız” dedi.

karsiyaka_13 karsiyaka_28 karsiyaka_0872 karsiyaka_993karsiyaka_998 karsiyaka_9488 karsiyaka_9489 karsiyaka_9490

 

133 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4981
EURO 4,1154
BIST 109.120
ALTIN 144,6244

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle