Hoşgeldiniz  

SOSYAL DESTEK KARTI KULLANANLARIN SAYISI BİNE YAKLAŞTI

admin | 06 Şubat 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Sosyal belediyecilik alanında da başarılı çalışmalara imza atan Karabağlar Belediyesi, 2 yıldır ihtiyaç sahiplerine verdiği Sosyal Destek Kartı’nı kullananların sayısı her geçen gün artıyor. İki yıl önce 500 aileye verilen kart, bugün 920’ye ulaştı.

Karabağlar Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ilçede maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara yönelik sürdürdüğü “Sosyal Destek Kartı’na” ilgi her geçen gün daha da artıyor. Belediyenin belirlediği rakam oranında her ay karta maddi yükleme yapılırken, vatandaşlar da bankanın anlaşmalı olduğu marketlere giderek yatırılan miktar ölçüsünde istediği ürünü marketten alabiliyor.

2 yıl önce 500 aileye verilen kartta son sayı 920’ye ulaştı. Bu sayının kısa sürede bini bulması bekleniyor.

Örnek uygulama vatandaşı memnun etti

Karabağlar Belediyesi’nin başlattığı bu örnek uygulamadan oldukça memnun olduklarını belirten vatandaşlar, daha önce sadece gıda ve giysi yardımı aldıklarını,  ancak şimdi Sosyal Destek Kartı ile karta yüklenen maddi oran kadar ihtiyaç duydukları ve diledikleri ürünü marketten alabildiklerini ifade ettiler. Vatandaşlar ayrıca, Karabağlar Belediyesi’ne de bu uygulamadan dolayı teşekkür ederken, sayının her geçen gün artmasından da duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Sosyal hizmet danışmanlığı da veriliyor

Bu arada bu hizmetten faydalanmak isteyip başvuru da bulunan vatandaşlar için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri danışmanlık hizmeti de veriyor. Vatandaşlara haklarının ne olduğu ayrıntılı olarak anlatılıp bilgilendirme yapılıyor. Bazı gerekli durumlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile de uyumlu bir çalışma gerçekleştiriliyor.

sosyal-destek-karti

100 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5221
EURO 4,1408
BIST 107.202
ALTIN 145,4322

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle