Hoşgeldiniz  

Söke’de Ulusal Satranç Heyecanı Sona Erdi

admin | 12 Haziran 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Bu yıl 8.si düzenlenen Söke Belediyesi Remzi Zeytinoğlu Satranç Turnuvası sona erdi. Türkiye’nin 20 ilinden toplam 244 satranç sporcusunun buluştuğu ulusal düzeydeki turnuvanın sonunda ödül töreni yapıldı.

Söke Belediyesi tarafından düzenlenen, satranç tutkunu Sökeli iş adamlarından Suat ve Bülent Zeytinoğlu tarafından desteklenen ve Remzi Zeytinoğlu adına yapılan Ulusal Satranç Turnuvası, büyük çekişme içerisinde geçen son gün karşılaşmaları ile sona erdi. Söke TAYEM’de yapılan satranç turnuvası her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça yoğun ilgi gördü.

Türkiye Satranç Federasyonu’nun programında da yer alan satranç turnuvası Isparta, Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Tekirdağ, Çanakkale, Manisa, Muğla, Antalya, Denizli, Samsun, Siirt, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Konya, Balıkesir, Düzce, Burdur ve Osmaniye gibi Türkiye’nin çeşitli yerlerinden toplam 244 sporcuyu katıldı. 4 kategoride gerçekleştirilen çekişmeli müsabakaların oynandığı 8. Söke Belediyesi Remzi Zeytinoğlu Satranç Turnuvası pazar günü yapılan ödül töreni sona erdi.

Dereceye giren sporculara para ödüllerinin de yer aldığı turnuvanın kupa ve madalya törenine Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş, İş Adamı Bülent Zeytinoğlu, Satranç Federasyonu Aydın İl Temsilcisi Mustafa Yavuz, İlçe Temsilcisi Levent Yıldız ve Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmet içi Eğitim Merkezi (TAYEM) yetkilileri katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş kupa ve madalya töreninde yaptığı konuşmada, başta Zeytinoğlu ailesi olmak üzere yurdun dört bir yanından gelen satranç tutkunlarına ve ailelerine teşekkür etti.

Söke’de üç gün süren ve büyük çekişmeli karşılaşmaların yaşandığı turnuva sonunda dereceye giren sporcular şöyle;

A Kategorisi: 1.Tuna Özateş (CM), 2.Şenol Şahin, 3.Emrah Onay, 4.Ozan Öz, 5.Ömer Ünsal

B Kategorisi: Orçun Ege Tuncer, 2.Efe Barkın Dinçer, 3.Yiğit Bora Altundaşar, 4.Nehir Yalçın, 5.Muhammed Yusuf Çelik

C Kategorisi: 1.Selçuk Emre Çolak, 2.Çağan Erdem Bektaş, 3.Ömer Ege Boz, 4.Kerim Erdal Parlakbilek, 5.Hüseyin Bayko

D Kategorisi: 1.Yunus Emre Günebakan, 2.Kaan Ünüvar, 3.Ediz Tan Aytan, 4.Tuna Pilat, 5.Sıtkı Özgür Sarı

49 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5400
EURO 4,1277
BIST 106.843
ALTIN 142,8851

Son Yorumlar

    Arşivler

    Kent ve Başkan

    Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle