Hoşgeldiniz  

Söke’de Minik Parmaklar Kendi Oyunlarını Tasarlamayı Öğrenecek

admin | 14 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Söke’de Kodu Game Lab Kursu Açılıyor

Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitat Derneği’nin işbirliğiyle ülke genelinde düzenlenen Kodu Game Lab Kursu Söke’de de açılıyor. Söke’de Söke Belediyesi ve Söke Kent Konseyi tarafından açılacak olan kursta çocuklar kendi oyunlarını tasarlamayı öğrenecek.

‘Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor’ Projesi kapsamında gerçekleştirilen kursa 10-12 yaş grubundaki çocuklar katılabilecek. 16-20 Ocak tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği Kodu Game Lab Kursu ücretsiz olarak gerçekleştirilirken, kursun başvuruları Söke Belediyesi Bedesten Kurs Merkezi’ne yapılacak. Kurs 23-24-25-26 Ocak 2017 tarihlerinde Söke Belediyesi İnternet Evi’nde verilecek. Söke’de gerçekleşecek Kodu Game Lab Kursu’nda eğitmen olarak Habitat Gönüllüsü Mert Ökkeş yer alacak.

Kodu Game Lab Kursu, çocukların programlama ve analitik düşünme yeteneklerinin geliştirilmesini amaçlıyor. Proje Türkiye’nin bilişim üretimindeki payını yukarılara çekmek, dijital dönüşümü yakalamak, ülkemizi bir bilişim merkezi haline getirmek vizyonuyla hayata geçirildi.

Kodu Game Lab Nedir?: Kodu oyun tasarlayabilmek için düşünülmüş basit ve görsel bir programlama dilidir. Genel olarak çocuklar ve eğlenmek isteyen herkes için tasarlanmıştır. Oyun konsolu ile kontrol özelliği sayesinde tasarladığınız oyunlar XBOX’da çalışabilmektedir. Programlama işlemi kullanıcı ara yüzü sayesinde gerçekleştirilmektedir. Nesne tabanlı ve basit bir arayüz bulunmaktadır. Arayüz sayesinde sayfalar arası geçiş, geniş bir yardım menüsü ve diğer özelliklerin tanımı bulunmaktadır. Programlama esnasında farkı karakterler ile versiyon numarası, tasarlanan oyunun fiziksel özellikleri değiştirilebilir. Windows 8 ve yakında kullanıma sunulacak Windows 10 ile uygulama geliştirmek için programlama bilinmesi gerekiyor.

kodu-game-lab-afis-a3

163 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4955
EURO 4,1305
BIST 108.895
ALTIN 144,8582

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle