Hoşgeldiniz  

“SİVAS KATLİAMI İÇİN ADALET İSTİYORUZ”

admin | 03 Temmuz 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

SİVAS OLAYLARININ 24. YILINDA YAŞAMINI YİTİRENLER EDREMİT’TE ANILDI

Sivas Katliamı’nın 24’üncü yıldönümü nedeniyle Edremit’in Akçay Mahallesi’nde anma programı düzenlendi. Programa siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıraEdremit Belediye Başkanı Kamil Saka da katıldı.

2 Temmuz 1993’te Sivas’ta Madımak Oteli’nin ateşe verilmesi sonucu yaşamını yitiren 35 kişi yapılan katliamın 24’üncü yıl dönümünde Edremit’te anıldı. Edremit’in Akçay kordon mevkiinde kortej yürüyüşüyle başladı. Akçay meydanında sona eren yürüyüşün ardından Madımak Oteli’nde çıkarılan yangında yaşamlarını yitiren 35 kişinin isimleri okundu. Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte şiirler okunurken günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı. Daha sonra meydandaki kalabalık ‘hak, hukuk, adalet’ , ‘birleşe birleşe kazanacağız’ sloganlarının ardından sessizce dağıldı. Türkiye’nin aydınlık yüzlerini yitirdiğini belirten Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Madımak’ta yitirdiğimiz canlarımızın anısına Akçay’da vatandaşlarımızla bir araya geldik. Sivas’ta yaşanan bu olayı unutmadık, unutturmayacağız. Madımak’ı unutmak vicdanları yok saymaktır” dedi.

119 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4878
EURO 4,1838
BIST 104.258
ALTIN 145,3286

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle