Hoşgeldiniz  

Sinan Oğan” MHP de mücadele edeceğim”

ibrahim bektas | 28 Ağustos 2017 | Genel, Siyaset, Tüm Manşetler, Üst Manşet

 

 

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan yeni parti tartışmalarını değerlendirdi.

 

  Akşener‘in yeni partisi için “MHP içerisinde genel başkanlık mücadelesi verirken başka bir siyasi oluşumu destekleyemem” diyen Oğan, “Türk milliyetçileri yuvasına dönecek” ifadelerini kullandı.
Sözcü’den Nil Soysal’a konuşan Sinan Oğan’ın açıklamaları şöyle:

İtirazınız reddedildi ve geçtiğimiz temmuz ayında MHP’den kesin olarak ihraç edildiniz. Bu kararı bekliyor muydunuz?

 Milliyetçi Hareket Partisi’nden kesin olarak ihracım söz konusu değil. Bir üst mahkemeye müracaat hakkım vardı ve bu hakkımı kullandım. İnşallah yanlış üst mahkemeden dönecektir. Bu ihraç son derece haksız ve hukuksuz şekilde yapılmış ve ülkücü vicdanları sızlatmıştır. Ancak bu benim MHP’den ilk ihracım da değil, bu ihraçtan da mahkeme yoluyla döneceğim. Olmadı kongrede delege kararıyla geri döneceğim ama muhakkak döneceğim.

MHP tabanını en iyi bilen ve tabandan ciddi destek gören bir isim olduğunuzu biliyoruz. Bu karara tabanın tepkisi ne yönde?

Tabanımızın tepkisi çok sert oldu. Bu girişimler karşısında çok sayıda partilimiz istifa kararı almak istediler ama biz buna engel olduk, zira ülkücülük bize göre istifa ederek, giderek değil, bizatihi kalıp mücadele ederek olur. Tekrar tekrar söylüyorum; MHP kimsenin babasının malı değil, ülkücü iradenindir. O da kurultay salonunda tecelli edecektir.

127 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , , ,

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5084
EURO 4,1723
BIST 105.324
ALTIN 146,6178

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle