Hoşgeldiniz  

“Selçuk’ta Kadın Sağlığı Eğitimi”

admin | 20 Ocak 2017 | Genel, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Selçuk Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından verilen Kadın Sağlığı Eğitimi Programı (KSEP) sona erdi. Selçuk Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve Zeytinköy Mahallesi’nde verilen eğitimi tamamlayan kadınlar katılım belgelerini Başkan Bakıcı’nın elinden aldı.

Eğitimin her yaşta, her birey için öneminin çok büyük olduğuna dikkat çeken Başkan Bakıcı; “ Kadının toplumdaki yeri çok farklıdır. Bedensel, ruhsal ve düşünsel yapısı sağlıklı olan sağlıklı bir kadının yetiştireceği çocuklar da, aile de sağlıklı olacaktır. Kadınların aldığı eğitimin topluma yansıması çok daha verimli olacaktır. Çünkü kadın aile içerisinde eğitimci kimliğiyle de öne çıkmaktadır” dedi.

“ Merkezimiz her alanda kadınlarımızın yanındadır”

Başkan Bakıcı, yerel yönetimlerin kentlerde yaşayan tüm bireylerin özellikle de kadınlar, gençler ve çocukların hayatlarına pozitif katkılar sunmak gibi bir misyonu taşıdığını belirtti.  Başkan Bakıcı; “ Biz belediye olarak bu alanda elimizden gelenin daha iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Kadın Danışma Merkezi aracılığıyla kadınların hayatına pozitif katkılar sunmak için çalışıyoruz. Kadın sağlığı eğitiminin yanı sıra, çeşitli kurslar vererek, hukuki danışmanlık sağlayarak kadınlarımızın daha güçlü, daha mutlu ve daha üretken bireyler olmalarını hedefliyoruz” dedi. Başkan Bakıcı kadınlarla ilgili yapılan çalışmaların yanı sıra çocuklar ve gençler için de kültür ve sanat evinde düzenlenen kurslar aracılığıyla,  okullara verilen destekle yarının geleceği olan çocuk ve gençlerin eğitimine katkı koymayı amaç edindiklerini ifade etti. “Sanatla, sporla, eğitimle gençlerimizi, çocuklarımızı yakalamayı amaçlıyoruz” diyen Başkan Bakıcı Kadın Sağlığı Eğitim Programı’nı tamamlayan kadınların eğitim hakkında görüş ve önerilerini tek tek dinleyerek katılımcılarla sohbet etti.

Kadınlara verilen eğitimler yaşamın her alanıyla ilgili

Selçuk Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde geçtiğimiz yıllarda da Selçuk ilçe merkezi ve mahallelerinde de verilen Kadın Sağlığı Eğitimi’ni tamamlayan kadınlar, katıldıklarını eğitimden duydukları memnuniyeti dile getirdi.  Gerek merkez ilçemizde faaliyet gösteren Kadın Danışma Merkezi’nde, gerekse Zeytinköy’de eğitim gören kadınların ortak temennisi, düzenlenen eğitsel faaliyetlerin devam etmesi yönünde oldu. Sosyolog Filiz Ağbaba Gürsel tarafından verilen eğitim programı kapsamında güvenli annelik, kadın sağlığı, kadın – erkek üreme organları ve sağlığı, temizlik ve beslenme, iletişim, cinsellik, kadın hakları, çocuklarla iletişim, genel sağlığı koruyucu davranışlar, gibi başlıklar altında kadınların kendileri, aileleri ve günlük hayatlarıyla davranış ve alışkanlıklarını düzenleyebilecek bilgilere sahip oldu.

 

2-tj3a6196 1-tj3a6187 3-tj3a6210 4-tj3a6244tj3a6309 tj3a6445tj3a6512 tj3a6560

 

129 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4746
EURO 4,1697
BIST 105.324
ALTIN 146,6888

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle