Hoşgeldiniz  

Selçuk Belediyesinden yeni bir işbirliği protokolü

admin | 22 Şubat 2017 | Genel

 

Amaç vatandaş memnuniyetini sağlamak

 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Selçuk Belediyesi ile Selçuk İlçe Tapu Müdürlüğü arasında“mimari projelerin online paylaşımı” protokolü imzalandı. Belediye yetki alanlarında yer alan taşınmazlara ait mimari projeleri, ilçe tapu müdürlüğüne internet sitesi üzerinden gönderecek.

İmzalanan protokol kapsamında vatandaşların kat mülkiyetiyle, kart irtifakının kurulması çok daha hızlı ve eksiksiz bir şekilde yerine getirileceğini belirten Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Mimari projeler anında onaylandıktan sonra, sisteme yüklenecektir. Böylece Selçuk Tapu Müdürlüğü’ne başvuran vatandaşımız daha önce belediyemiz tarafından sisteme girilecek olan mimari projeleri yeniden götürmelerine gerek kalmayacak. Bu hizmetle birlikte vatandaşlarımızın iş yükü de hafiflemiş olacaktır” dedi.

“Öncü belediyeyiz”

Selçuk Belediyesi’nin bu manada ilk paylaşımı yapan ilçe belediyelerinden biri olduğunu vurgulayan BaşkanBakıcı; “Bu konuda öncü bir belediyeyiz. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile İlçe Tapu Müdürlüğü entegrasyonunu hızlı bir şekilde sağlayacağız. Elektronik ortamda mimari projelerin gönderilmesi, bunların iki kurum arasında web ortamında paylaşılması çok yararlı olacaktır. Bu manada Selçuk İlçe Tapu Müdürü Sayın Nejdet Yıldız’ın bugün gerçekleştirdiği ziyarette imzaladığımız protokolün hemşehrilerimiz ve kurumlar açısından yararlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

140 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4746
EURO 4,1697
BIST 105.324
ALTIN 146,6888

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle