Hoşgeldiniz  

Selçuk Belediye Tiyatrosu fark yarattı

admin | 25 Nisan 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

“Halk Jürisi”nin Fark Yaratanlar kategorisindeki ödülü Erol Namdar’ın

 1. Direklerarası Seyirci Ödülleri sahiplerini buldu. Halk Jürisi anlayışıyla dağıtılan ödüllerde Selçuk Belediye Tiyatrosu “Fark Yaratanlar” kategorisinde ödüle layık görüldü.

2016- 2017 Tiyatro Sezonunda Ege Bölgesi’nde sahneye koyulan oyunlar seyredilerek performans, tasarım ve yapımlar kategorilerinde başarılı olarak değerlendirdiği ve bu yıl17.’si düzenlenen Direklerarası Seyirci Ödülleri sahiplerini buldu. Selçuk Belediye Tiyatrosu kurucusu Erol Namdar Direklerarası Seyircilerinden oluşan “Halk Jürisi” tarafından “FarkYaratanlar” kategorisinde 2016-2017 sezonunda ödüle layık görüldü.

Direklerarası Seyirci Ödülleri,  Türkiye ve KKTC’de sahne açan tiyatroların sezon oyunların performans, tasarım ve yapımlar açısından değerlendirildiği Direklerarası Seyirci Ödülleri 9 Mayıs Salı günü Manisa Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nunda düzenlenen törenle sahiplerini bulacak.

Fark yarattı

Seçici kurul üyelerinin, Türkiye ve KKTC’de sahne açan tiyatroların sezon oyunlarında başarılı buldukları sanatçıları halk jürisi (seyirci) olgusuyla değerlendirdikleri bir ödüllendirme sistemiyle Ege Bölgesi içerisinde yaptığı değerlendirmede Genel yönetmenliğini Erol Namdar’ın yaptığı Selçuk Belediye Tiyatrosu “Fark Yaratanlar” kategorisinde, Selçuk’un mahallelerindeki çocukları tiyatroyla tanıştırması sebebiyle ödüle layık görüldü.

Sahnelerimizi mahallelere taşıdık

XVII. Direklerarası Seyircileri Ege Ödülleri kapsamında özellikle de tiyatroda fark yaratanlar kategorisinde ödül almaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını dile getiren Selçuk Belediye Tiyatrosu Genele Yönetmeni Erol Namdar; “Tiyatro adına, tiyatro için yola çıktık. İkinci yılını dolduran tiyatromuzda başkanımızın talimatıyla en çok önem verdiğimiz şeylerden birisi de Selçuk’un mahalleye dönüşen köylerimizdeki çocuk ve yetişkinleri tiyatro ile tanıştırmaktı. ‘Onlar çeşitli nedenlerden dolayı oyunlarımızı izleme gelemiyorlarsa bizler sahnemizi oralara taşıyacağız’ dedik. Bu bağlamda bu ödül bizleri çok mutlu etti. Ben bizlere bu olanağı sağlayan Selçuk Belediyesi’ne, çalışanlarına ve Selçuk Belediye Başkanımız Sayın Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu ödülü almamda tiyatro topluluğumuzdaki arkadaşlarımızın emekleri ölçülemez. Onlara da özellikle teşekkürlerini sunuyorum” dedi.

Namdar ödülünü, 9 Mayıs 2017 Salı günü Manisa Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Sahnesinde Saat: 20.30’ da düzenlenecek törenle teslim alacak.

74 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5128
EURO 4,1839
BIST 105.064
ALTIN 146,1173

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle