Hoşgeldiniz  

Şehir Merkezinde Hayvan Yetiştiriciliği Sona Eriyor

admin | 22 Temmuz 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Şehir merkezlerinde hayvan yetiştiriciliği yapmak yasaklanıyor. Kula İlçe merkezinde vatandaşların yoğun olarak şikayet ettiği ve insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, kümes hayvanı yetiştirmek ve ticaretini yapmak yasaklanıyor.

6360 sayılı kanun ile Büyükşehir statüsüne yükselen Manisa, bütün şehir olarak hizmetlerine devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi iş birliği içerisinde yürüttüğü çalışmalar kapsamında şehir merkezlerinde gerçekleştirilen ve 1593 sayılı kanun ile yasaklanan hayvan yetiştiriciliğini şehir merkezlerinden kaldırarak şehir dışına taşınması için çalışmalarına başladı. Vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yanı sıra kümes hayvanlarının beslenmesi ve ticareti artık sonlandırılıyor. İnsan sağlığına olumsuz yönde etki eden ve sağlık koşul kontrolü zor olan besi hayvanları için süre tanınarak meskun mahal dışına taşınması için de yetiştiricilere süre tanınarak gerekli uyarılar yapıldı. Kula İlçe Merkezinde yaşayan vatandaşların sıklıkla şikayet ettiği sinek, koku, hijyen şartlarının çiğnenmesi gibi konular da bu sayede ortadan kaldırılmış olacak. Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetimlerine aralıksız sürdürerek hayvan yetiştiricilerinin ve vatandaşlarımızın sorun yaşamasının önüne geçiyor.

72 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4996
EURO 4,1854
BIST 104.001
ALTIN 146,0239

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle