Hoşgeldiniz  

Sanat dostu Konak’a üç yılda üç ödül

admin | 01 Şubat 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

‘Şimdi Sahnede Konak Var’ sözüyle yola çıkan ve üç yılda yüzlerce tiyatro oyununu on binlerce seyirciyle buluşturan Konak Belediyesi, tiyatro sanatına verdiği değerin karşılığını son üç yılda aldığı üç ödülle belgeledi. Düzenlediği uluslararası tiyatro festivallerinin yanı sıra okullarda sahnelenen yüzlerce çocuk oyunuyla her yaştan vatandaşın tiyatroyla buluşmasını sağlayan Konak Belediyesi, 2017’nin ilk ödülünü Anadolu Tiyatro Ödülleri’nde aldı.

Türkiye genelinde kırka yakın temsilcilik ve aylık beş bin baskı sayısı ile ülkemizde tiyatro sanatının gelişmesine katkı sunan Tiyatro Gazetesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği ödül töreninde Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, ‘Yılın Sanat Dostu Belediye Başkanı’ seçildi.  İstanbul Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi’nde düzenlenen törene hava muhalefetinden ötürü katılamayan Başkan Pekdaş’ın ödülünü Tiyatro Sanatçısı Emre Canpolat aldı. Başkan Sema Pekdaş’ın göreve gelmesinin ardından nitelikli kültür-sanat etkinlikleriyle dikkat çeken Konak Belediyesi, böylelikle son üç yılda üç önemli tiyatro ödülünün sahibi oldu. Konak Belediyesi 2015 yılında Bedia Müvahhit En İyi Yerel Yönetim Ödülü’nü, 2016 yılında ise 10. Türkiye Tiyatro Buluşması’nda Emek Ödülü’nü almıştı.

ÜÇ YILDA ÜÇ ÖDÜL

İzmir’in kalbi Konak’ın böylesi anlamlı bir ödüle layık görülmesinden duydukları mutluluğu dile getiren Başkan Pekdaş, tiyatro sanatına en büyük payı ayıran belediyelerden biri olduklarını söyledi.  Sadece tiyatro oyunları satın alarak izleyiciyle buluşturmadıklarını aynı zamanda tiyatroları okullara götürdüklerini de dile getiren Pekdaş, “Her hafta ‘Okulda Tiyatro Var’ adıyla oyunlar sahneliyoruz. Ayrıca kültür merkezlerimizde her haftasonu çocuk oyunlarımız var. Bunun yanı sıra amatör tiyatro topluluklarına çalışma yapacakları prova alanları yaratıyoruz. Onlara sahnelerimizi açıyoruz. Kısacası tiyatroyu her alanda yaşatmak için çaba gösteriyoruz. Geçen yıl herhalde tiyatroya en fazla bütçe ayıran belediyelerden biri olduk. Bu yıl da aynı şekilde devam ediyoruz. Yeni oyunlar getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz” diye konuştu. Yıl boyunca gerçekleşen tüm tiyatro hareketlerinin seçici kurul tarafından değerlendirildiği Anadolu Tiyatro Ödülleri kapsamında ayrıca Ana’dolu Tiyatro Ödülü Ayşenil Şamlıoğlu’na, Yılın Tiyatro Adamı Ödülü Mehmet Özgür’e ve En İyi Tiyatro Hareketi Ödülü de usta sanatçı Ferhan Şensoy’a verildi.

_d9j4286_2048x1365 _d9j0727_2048x1365 _mg_9975_2048x1365 img_4294_2048x1365konak_tiyatro_1 sema_pekdas sema_pekdas1 yz__2633_2048x1371

135 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4955
EURO 4,1305
BIST 108.895
ALTIN 144,8582

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle