Hoşgeldiniz  

SADECE MANİSA DEĞİL, EGE BÖLGESİ DE KALKINACAK

admin | 12 Haziran 2017 | Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Manisa merkeze inşa edilen atıksu arıtma tesisi hızla yükseliyor. Yüzde 65 oranında tamamlanan tesisin çökeltme havuzlarındaki imalatta sona gelindi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, ekolojik dengenin korunmasına yönelik yürüttüğü çalışmalarla Manisa’ya yeni bir gelecek inşa ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında, Manisa merkeze 59 milyon TL yatırım bedeli ile inşa edilen atıksu arıtma tesisi hızla yükseliyor. Yüzde 65 oranında tamamlanan tesis, Manisa’nın yüz akı yatırımlarından biri olacak. Tesiste; çökeltme havuzlarının betonarme imalatları devam ederken giriş yapısı, kaba ızgara ve terfi merkezi ünitelerinde kazı çalışmaları yapılıyor. Trafo, blower ve çamur susuzlaştırma binalarında ise kaba inşaat noktalandı.
Manisa’ya hayat verecek
MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Manisa’ya hayat verecek olan Manisa merkez atıksu arıtma tesisinin inşaat süreci ile ilgili açıklamalarda bulunarak Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün’ün sadece Manisa’yı değil Ege Bölgesi’ni de kalkındıracak projelere imza attığını söyledi. Coşkun, “Evsel nitelikli atıksuların doğal ortama zarar vermesini önlemek adına 59 milyon TL yatırım bedeli ile Manisa merkeze inşa ettiğimiz tesisteki çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. İlk etapta 2026 yılına kadar hizmet verecek olan tesisimizde, günde 80 bin metreküp atıksuyu arıtacağız. 2026 yılında yapılacak revizyon sonrasında da tesisin 2050’ye kadar hizmet vermesi sağlanacak. Böylece Manisamızın geleceğini garanti altına alacağız. Tesisimizin Manisa’ya hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
 
128 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4781
EURO 4,1768
BIST 105.192
ALTIN 147,0914

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle