Hoşgeldiniz  

Piyanist Dengin Ceyhan tahliye edildi

admin | 24 Şubat 2017 | Genel, Güncel, Tüm Manşetler

 

 

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaretten” bir süre önce tutuklanan Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı akademisyenlerinden Piyanist Dengin Ceyhan tahliye edildi.

Dengin Ceyhan’ın avukatı Sertaç Ekinci, “Hem kamuoyu desteği hem de zaten suçlu olmadığı ve hukuk da bunu gerektirdiği için çıktı. Ama şu anda cezaevinde haksız tutuklama ile karşı karşı olan yüzlerce Dengin var. Önemli olan oların da sesinin duyulması, onların da tahliye edilmesi” diye konuştu.

“Tweetler siyasal eleştiri sınırları içerisinde”

Dengin Ceyhan’a yöneltilen suçlamalarda bahsi geçen Tweetlerin 2015 yılına ait olduğunu vurgulayan Ekinci, ayrıca Tweetler için “zaten siyasal eleştiri sınırları içerisinde, katiyen Cumhurbaşkanı’nı direkt hedef alan bir hakaret, bir olgu, fiil istinadı yok” diye konuştu. Avukat Ekinci, Türkiye’deki 2016 Temmuz’u öncesinde verilen hükümlere yönelik ceza infaz düzenlemelerinin son OHAL döneminde çıkarılan KHK ile değiştirildiğine atıfta bulunarak “Son OHAL döneminde çıkarılan KHK ile terör dışındaki suçlarla ilgili olarak hapis cezalarının infazı yarıya indirildi, denetimli serbestlikte 2 yıla çıkarıldı. Yani Dengin’in işlediği iddia edilen suç ceza kanunda 299’uncu maddedir. En yüksek haddinden bile verilse ceza 4 yıldır. 4 yılın yarısı zaten 2 yıl ediyor, o da denetimli serbestlikle geçecek.

Bunun Türkçesi şu: Dengin bu suçtan yargılansa hüküm giyse bile tutuklanamayacaktı” diye konuştu.
14 Şubat’ta sabah saatlerinde evine düzenlenen bir baskınla gözaltına alınan Piyanist Dengin Ceyhan, 21 Şubat’ta da “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlaması ile savcılık tarafından tutuklanması istemi ile mahkemeye sevk edilmişti. Mahkemenin tutuklanma talebini kabul etmesi üzerine genç piyanist Sincan F tipi cezaevinde götürülmüştü.

171 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4781
EURO 4,1768
BIST 105.192
ALTIN 147,0914

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle