Hoşgeldiniz  

‘Patent ve Markalaşma Süreci’ Manisa TSO’da anlatılacak

admin | 27 Mart 2017 | Genel

 

 
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) hazırladığı projeler ile üyelerine hizmet etmeye devam ediyor. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası şimdi de Zafer Kalkınma Ajansı’nın mali desteği ile gerçekleştirilen “İnovasyonun Korunması Kapsamında İşletmelerin Patent ve Markalaşma

Kapasitelerinin Arttırılması” projesini hayata geçiriyor.

Proje kapsamında düzenlenecek olan Patent ve Markalaşma Süreci Eğitimi, 27 Mart 2017 Pazartesi günü saat 09.00’ da Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda verilecek. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından verilecek ve tam gün sürecek olan eğitimler de Marka/Tasarım Tescili, Buluş ve Plaket, Patente dayalı vergi teşvikleri, Yenilikçilik ve Ar-Ge Kapsamında AB Destekleri – Horizon 2020 hakkında bilgilendirme, Patent ve markalaşma kapasitesinin artırılmasında kamu destekleri, Stratejik marka yönetimi: Kızıl okyanustan mavi okyanusa geçiş, Manisa İlinin marka ve patent verileri açısından mevcut durum analizi, Manisa İlinin patent ve markalaşma konusunda GZFT analizi konuları hakkında katılımcılar bilgi sahibi olacak.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine ücretsiz olarak verilecek ve 50 kişi ile sınırlı olan seminere katılım için 24 Mart 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar odanın 0 236 231 10 45/1111 nolu telefonuna katılımların bildirilmesi yeterli olacak.

Ticarette patent ve markanın oldukça önemli bir yer aldığını belirten Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, ‘Çok kaliteli bir ürüne sahip olabilirsiniz. Ama bunun patentini almadan ve o ürünü markalaştırmadan yola çıkmanız, piyasadaki rekabet ortamında mücadele etme gücünüzü ortadan kaldırmakta. Günümüzde marka olmak çok önemli. Ürününüzün patentinin olması, olmazsa olmazlar arasında yer almakta. Patentin önemini, marka olmanın değerini bilen üyelerimiz için Zafer Kalkınma Ajansının mali desteğini de yanımıza alarak ‘İnovasyonun Korunması Kapsamında İşletmelerin Patent ve Markalaşma Kapasitelerinin Arttırılması” projemizi hayata geçiriyoruz.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından verilecek olan eğitimlerle patent ve markalaşma sürecine dair tüm detaylar anlatılacak. 27 Mart Pazartesi günü başlayacak olan eğitimlerimiz 50 kişi ile sınırlı olduğu için, konuya önem gösteren üyelerimizin bir an önce oda personelimizle irtibata geçip kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor’ dedi.

42 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4848
EURO 4,1094
BIST 108.953
ALTIN 144,6026

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle