Hoşgeldiniz  

Paris Orly Havalimanı’ndaki saldırgan vuruldu

admin | 18 Mart 2017 | Dünya, Genel, Güncel, Tüm Manşetler, Üst Manşet

 

Fransa’nın Paris Orly Havalimanı’nda bir özel harekat askerinin üzerine çullanarak silahını almaya çalışan şahıs diğer askerlerin açtığı ateş sonucu öldürüldü.

Olay Paris Orly Havalimanı’nda cumartesi günü Türkiye saatiyle 10.30 civarında meydana geldi. Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian’ın açıklamasına göre saldırgan, bir kadın özel harekat askerini yere yatarak silahını almak için üzerine çullandı. Kadın asker silahını vermezken bu sırada devriye halindeki diğer iki asker ateş açarak şahsı öldürdü. Olayda şahıs dışında ölen ya da ya yaralanan olmadı.
Fransa İçişleri Bakanı Bruno Le Roux öldürülen kişinin sabah saatlerinde Paris’in bir banliyösünde otomobil çalınması olayıyla da bağlantılı olduğunu söyledi.

Le Roux şahsın trafik ışıklarında bir polis memuruna ateş açarak bir kadının otomobiline el koyduğunu söyledi. Fransız Bakan saldırganın polis ve istihbarat tarafından tanındığını ifade etti. Olayla ilgili Fransa terörle mücadele savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Saldırganın babası ve erkek kardeşi gözaltına alındı.

113 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4984
EURO 4,1318
BIST 108.615
ALTIN 144,9908

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle