Hoşgeldiniz  

ÖZLEM HANIM BU ÖZLEMİMİZİ BİTİRDİ

admin | 28 Mart 2017 | Genel, Yerel Haberler

 

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU ÇEYREK ASIRLIK SORUNU ÇÖZDÜ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu uzun yıllardır içme suyu sorunu çeken vatandaşların sorununu bir ayda çözdü.

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla başlatılan ‘Grup İçme Suyu Çalışması’ ile Söke’nin 18 mahallesindeki su sorunu tarihe karıştı. 25 yıldır su sıkıntısı çeken mahalleler Başkan Çerçioğlu ile bir ay gibi çok kısa bir sürede suya kavuştu.

Geçtiğimiz günlerde başlatılan çalışmalar neticesinde “Kaygılı-Çavdar  ile Karakaya-Köprü Alan Grup içme suyu çalışması” ile vatandaşların içme suyu sorununa köklü çözüm sağlandı.

22 KM İÇME SUYU HATTI İLE GÜNLÜK BİN 200 TON SU AKIŞI

Altı ayrı pompayla, enerji nakil hatlarıyla sistem baştan sona yenilenirken toplam 22 km’lik terfi ve içme suyu isale hattı sağlanmış oldu.Grup içme suyu çalışması ile birlikte 18 mahalleye günlük bin 200 ton su akışı sağlanacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü 25 yıldır yaşanan içme suyu sorununu 1 ayda tamamlarken Söke’nin mahalle muhtarları duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

MUHTARLAR: “BAŞKAN ÇERÇİOĞLU HİZMETTE REKOR KIRDI”

Büyük bir sorunun çözüme kavuştuğuna dikkat çeken Kisir Mahalle Muhtarı Baki Suna “Sayın Özlem Çerçioğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. En büyük sorunumuz çözüldü. Su içmekten ve abdest almaktan korkar olmuştuk. Şimdi çok rahatladık” derken Karakaya mahalle muhtarı Hümmet Ali Yılmaz “Halkımızın beklediği müjde çok kısa sürede geldi. Yıllardır yapılamayanı Topuklu Efe çok kısa zamanda yaptı” dedi.  Çavdar mahalle muhtarı Yalçın Pak, Demirçay mahalle muhtarı Hüseyin Kulaksız ile Sofular mahalle muhtarı Zeyyat Kurt ise “Özlem hanım gelene kadar bizimle kimse ilgilenmiyordu. Topuklu Efe’ye çok teşekkür ederiz. Su sorunumuzu kökten çözdü. Başkan Çerçioğlu hizmette rekor kırmıştır. Mutluluğumuzu anlatmaya kelimeler yetmez. Başkanımız Özlem Çerçioğlu bizlere en büyük hediyeyi verdi” diye konuştular.

 

Köprüalan Mahalle Muhtarı Mustafa Öztürk çeyrek asırdır var olan içme suyu sorununun artık bittiğini belirterek, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Hanım’a talebimizi iletmiştik. Çalışmalar beklediğimizden çok hızlı oldu. Nihayetinde bugün birçok mahallede su sorunu ortadan kalktı. Özlem hanım vatandaşların bu özlemini bitirdi. Çok teşekkür ederiz. Biz istedik Özlem Hanım yaptı” diye konuştular.

 

42 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4960
EURO 4,1314
BIST 108.615
ALTIN 145,2419

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle