Hoşgeldiniz  

OLASI BİR AFETTE İLK 72 SAATİN ÖNEMİ

admin | 30 Mart 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

‘Çağdaş ve uygar toplumlar organize olmuş toplumlardır’ söylemi ile hareket eden Avcılar Belediyesi, eğitim, sanat ve kültürel anlamda devam ettiği çalışmalarına, sosyal sorumluluk projeleri ile de hız kesmeden devam ediyor.

Avcılar Belediyesi tarafından gelenekselleştirilerek, her ayın son pazartesi günü düzenlenen ABAG (Avcılar Belediyesi Afet Gönüllüleri) Afet Bilinci Paneli, 27 MartPazartesi günü Cihangir Kent Evindegerçekleştirildi.

Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Afet Yönetim Uzmanı Özden Işık, Sivil Savunma Uzmanı İbrahim Berber’in anlatımı ile gerçekleşen, ‘Afetlerde İlk 72 Saat’ konu başlığı ile düzenlenen Mart ayı toplantısına, Avcılarlı vatandaşların ilgisi yoğundu.

ÖNEMLİ OLAN NE KADAR HAZIR OLDUĞUMUZ

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli de ABAG eğitim toplantısında yerini alırken; “Biz kendimizi şöyle tarif ediyoruz; ‘Afetin ne zaman ya da kaç şiddetinde olacağı değil, bizim ne kadar hazırlıklı olduğumuz önemlidir.’ Bilgi toplumları organize ve koordine toplumlardır. Bilgi toplumu olmak, bütün hedefimiz bu. Ne zaman ne ile karşılaşırsa karşılaşsın, ne yapacağını bilmek. Önceden hazırlanmak, olay anında ne yapacağını bilmek, sonra da aynı şekilde rehabilite olmasını da bilen bir toplum. O nedenle de her ay bir araya geleceğiz, bu çalışmalarımızı birlikte sürdüreceğiz, organize ve koordine bir toplum olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

186 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4776
EURO 4,1117
BIST 108.953
ALTIN 144,2562

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle