Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLERDEN AĞAÇLANDIRMA KAMPANYASI

admin | 28 Mart 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

 

Çiğli’de iki lisenin öğrencileri bir araya gelerek örnek bir projeye imza attılar. Daha yeşil bir Çiğli için yola çıkan gençler ağaçlandırma kampanyası başlattılar. Öğrenciler Çiğli Belediyesi’nin temin ettiği fidanlarla yeşil Çiğli oluşmasına katkıda bulundular.

Çiğli Yıldız Tınas İzmiroğlu Anadolu Lisesi ile Çiğli Fen Lisesi öğrencileri “Yeni bir birey, yeni bir umut” başlıklı çalışmalarıyla daha yeşil bir Çiğli için oluşturmak için ağaçlandırma projesi hazırladılar. Projeye imza atan öğrenciler Elif Atıcıoğlu, Kemal Akgül, Beyza Bay, Umut İnce, Dilay Arslan ile Zeynep Gülesin, arkadaşları, okul yönetimi ve öğretmenleriyle birlikte ağaçlandırma alanı olarak kendilerine gösterilen Evka 6 İlkokulu yanında Çiğli Belediyesi’nin temin ettiği fidanları diktiler.

BAŞKAN ARSLAN FİDAN DİKTİ

Öğrencilerle birlikte fidan diken Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, öğrencilerin yaşadıkları kente duyarlı olmasının önemini vurguladı. Başkan Arslan, “Doğamızı korumak geleceğimizi korumaktır. Yeşil çalışması çevre kirliliğine de bir duyarlılıktır. Projenin tüm ülkemize yayılması gerektiğini düşünüyorum.  Öğretmenlerimizin öğrencileri yeşil ve orman sevgisiyle büyütmesini önemsiyorum.  Ağaç yaşken eğilir bu nedenle öğrencilerimiz de bu tür hassasiyetin erken oluşması gerekiyor. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Biz de Çiğlimizin temiz tutulması ve yeşil olması konusunda duyarlıyız. Güzel ir çalışmaya imza atıldı” diye konuştu.

72 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , ,

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5242
EURO 4,1315
BIST 106.260
ALTIN 144,2303

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle