Hoşgeldiniz  

NİLSEM kursiyerlerinin “Nakış Aşkı”

admin | 19 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Nilüfer Sürekli Eğitim Merkezi (NİLSEM ) tarafından düzenlenen Geleneksel El Nakışı Kursu’na katılan 22 kadın çalışmalarını açtıkları ‘Nakış Aşkı’ isimli sergiyle gözler önüne serdi.

 

Nilüfer Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Geleneksel El Nakışı Kursu’nda ortaya çıkan eserler Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda izlenime sunuldu.

Serginin açılışına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman ile Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç katıldı.

Serginin açılışını yapan Başkan Bozbey, ortaya çıkardıkları çalışmalar için kadınları kutladı.

Başkan Bozbey, bu tür kursların sürdürülebilir olması ve ailelere gelir getirici düzeye dönüşmesinin son derece önemli olduğunu belirtti.  Bozbey, “Amacımız, NİLSEM’i daha da yukarı taşıyarak sürdürülebilir özelliğini devam ettirmek. Hocalarımızın ürettiği değerli çalışmalar sonucu kursiyerlerimizin de katkılarıyla yapılan her türlü iş, büyük bir emek. herkesin yüreğine sağlık. Göz nuru ile hazırladığınız çalışmalarınıza bizler de destek olmaya ve sahip çıkmaya devam edeceğiz. Yeni açacağımız yerlerle daha da güçleneceğiz. Çeşitliliği artırma durumuna geleceğiz. Yeter ki talep edilsin, bu birliktelik ve dayanışma ruhu devam etsin” dedi.

Nilsem Eğitim Kültür Destekleme ve Geliştirme Derneği ( NİLSEMDER) aracılığıyla daha fazla kişiye ulaşıp onların gelir elde etmelerini sağlamak istediklerini söyleyen Bozbey, “Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Rotary 2440. Bölge Federasyonu, Bademli Rotary Kulübü ile guvernör ve diğer rotary kulüplerimize bu konudaki desteklerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kursa katılan kadınların el emeği 113 ürünün yer aldığı sergi büyük ilgi gördü.  Sergi 24 Ocak Salı gününe kadar izlenime açık kalacak.

sergi-2 sergi-3 sergi-4 sergi-1

142 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5222
EURO 4,1838
BIST 102.297
ALTIN 146,4037

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle