Hoşgeldiniz  

“Ne Atatürk’ten vazgeçeriz, ne Cumhuriyet’ten”

admin | 09 Şubat 2017 | Genel, Siyaset

CHP Karşıyaka’da Gençlik Buluşması!

 

CHP Karşıyaka İlçe Gençlik Kolları, anayasa değişikliği ve yaklaşan referandum öncesinde Genişletilmiş Gençlik Toplantısı düzenledi. İlçe Binası’ndaki buluşmaya Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım konuşmacı olarak katıldı. Salonu dolduran yüze yakın genç de “Ne Atatürk’ten vazgeçeriz, ne de en büyük eseri Cumhuriyet’ten” diye haykırdı. Toplantıda gençlik örgütünün referandum çalışma programı da anlatıldı.

 

BU OYUNA ‘DUR’ DİYECEĞİZ

Yaklaşık iki saat süren Genişletilmiş Gençlik Buluşması’nda Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Biz yerel yönetimlerin güçlendirilmesini beklerken, karşımızda anayasa değişikliğini ve referandumu bulduk. Cumhuriyet’in, temellerinden sarsıldığı bir süreci yaşıyoruz. Buna ‘dur’ diyecek olan da önce gençlerimiz, sonra da Atasına bağlı, çağdaş Türk halkıdır. Azimle çalışırsak, inanırsak ve kapı kapı dolaşıp insanları ikna edersek başarılı olacağımızdan eminim” dedi.

 

“GENÇLİĞE GÜVENİMİZ TAM”

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım “Atatürk’ün bize miras olarak bıraktığı iki eserinden  biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri ise Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bu anayasa değişikliği ile Cumhuriyet tahrip edilmek isteniyor. Kuruluş felsefesi değerleri, Atatürk ilke ve inkılapları ve çağdaş yaşam tamamıyla tasfiye edilerek Türkiye Cumhuriyeti felakete doğru sürüklenmektedir. Bunun önüne geçebilecek yegâne güç Cumhuriyet Halk Partisi ve Atatürk devrimlerine inanmış gençliktir” diye konuştu.

 

“SORUMLULUĞUMUZU BİLİYORUZ”

CHP Karşıyaka Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan “Bugün genişletilmiş toplantımıza katılan genç kardeşlerimiz ile birbirimize söz verdiğimiz bir gündeyiz. Ülkenin bu zor dönemecinde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu günde yan yana olmanın onurunu yaşıyoruz. Bizler hiç bir zaman unutmayacağız ki birileri zamanında Duyunu Umumiye’yi kurdu, birileri ise Sümerbank’ları, İş Bankalarını. Birileri Malta’ya kaçtı, birileri Samsun’a bin bir zorlukla çıktı. Şimdi; 2017’deyiz. Birileri tek adam, dikta rejimi kurmaya çalışıyor. Birileri özgür Türkiye’yi, parlamenter sistemi korumaya çalışıyor. İşte biz bu sorumluluğu üzerimizde hissediyoruz, sandıktan çıkacak hayırlı bir geleceğin umuduyla yanıp tutuşuyoruz” dedi.

chp-karsiyaka_1433 chp-karsiyaka_1442 chp-karsiyaka_1453 chp-karsiyaka_1487chp-karsiyaka_1525 chp-karsiyaka_1537 chp-karsiyaka_1572

312 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4955
EURO 4,1305
BIST 108.895
ALTIN 144,8582

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle