Hoşgeldiniz  

Mustafa Başardı…

admin | 11 Ağustos 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler

Bir başarı hikayesi…

CUNDALI MUSTAFA ŞİMŞEK  KENDİSİ İÇİN YAPILAN ÖZEL YOLA, BAŞKAN GENÇER İLE BİRLİKTE ÇIKTI

Ayvalık Belediyesi Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerini sunmaya devam ediyor.

Alibey (Cunda) Adası’nda yaşayan 47 yaşındaki bedensel engelli Şimşek, ayaklarıyla sosyal medya üzerinden  Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’den yolunun yapılmasını istemişti. Başkan Gençer de derhal ne zorlukta olursa olsun yolun yapılmasının talimatını vermişti. 15 günde yol tamam tamamlandı ve Mustafa, annesi Hanife Şimşek ve babası Orhan Şimşek ile birlikte yapılan yol sayesinde istediği yere gidebilecek.

Başkan Gençer ile evden çıkan Mustafa Şimşek, anne ve babası ile birlikte ilk kez akülü sandalyesiyle yolu kullandı.

Mustafa Şimşek’in babası Orhan Şimşek de, “Ben hayatımda bu kadar mutlu olduğumu hatırlamıyorum. Söyleyecek kelime bulamıyorum.  Oğlumun azmiyle sesini duyurması büyük bir başarı, Başkanımızın da onun sesini duyarak hemen konuya el attığı için teşekkürlerimi sunuyorum ” dedi.

‘’BAŞKAN GENÇER, BİZ MUSTAFA KADAR BAŞARILI DEĞİLİZ’’

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ise; “Mustafa hiç kimseden destek görmeden kendi azmiyle okuma yazma öğrenmiş. Daha sonrada bilgisayar kullanmayı öğrenmiş. Ayak parmaklarıyla kullandığı bilgisayarla girdiği sosyal paylaşım sitesinden sesini duyurmayı da başardı. Biz Mustafa kadar başarılı değiliz hiçbirimiz. Mustafa sesiniz bize kendisi duyurdu. Bende bu sesi duyunca buraya geldim ve Mustafa’nın bu büyük azmiyle karşılaştım. 15 gün içerisinde Mustafa’nın akülü sandalyesiyle geçebileceği yolu düzenledik. Yolun sonunda da bisiklet yolu var. Mustafa o yoldan istediği gibi gezip dolaşabilecek.” diye konuştu.

Mustafa’nın azmini gören Başkan Gençer, i bir akülü sandalye ile yeni bir bilgisayar hediye edeceğinin de sözünü verdi.

46 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4884
EURO 4,1792
BIST 104.474
ALTIN 145,5955

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle