Hoşgeldiniz  

Muhtarlıkların ihtiyaçlarını Bornova Belediyesi karşılıyor

admin | 14 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Vatandaşa verilen hizmetin kalitesini arttıran destek 

Bornova Belediyesi, vatandaşa verilen hizmet kalitesini arttırmak ve daha iyi şartlarda hizmet verebilmek için muhtarlıkların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Yeni yapılan tek tip muhtarlık binalarının elektrik,  su, telefon ve internet gibi temel ihtiyaçların yanında bakımlarını da yaparak eksiklerini gideriyor. Ayrıca düzenlenen kurs ve seminerlerle de eğitim desteği sağlıyor. Muhtarlık binalarının elektrik, su, internet ve telefon faturaları da her ay Bornova Belediyesince karşılanıyor. Bornovalı muhtarlar Başkan Olgun Atila’ya tüm destekler nedeniyle plaketle teşekkür etti.

 muhtarlarla5j7a7608

Bornova Belediyesi, vatandaşa en yakın kamu birimi olan muhtarlıklara önemli destekler veriyor.  İlçe sınırları içinde bulunan 45 mahalleye eşit hizmet götürmek ilkesi ile çalışan Bornova Belediyesi, vatandaşa verilen hizmet kalitesini de her geçen gün yükseltiyor.  Muhtarlık binalarının elektrik, su, internet, telefon faturalarını her ay ödeyen Bornova Belediyesi, eksiklikleri de gideriyor. Ayrıca muhtarların kağıt, kalem ve toner gibi kırtasiye malzeme ihtiyaçları da karşılanıyor.

 

Muhtarlara Eğitim Desteği

“Ortak akıl” ilkesi ile hareket eden Bornova Belediyesi, muhtarlara birçok konuda eğitim desteği de sağlıyor. Son olarak Bornova Belediyesi ve Sabancı Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen Finansal Okuryazarlık Semineri ile muhtarlara tasarrufun önemi anlatıldı. Bilgilendirmek ve tasarrufa teşvik etmek amacıyla düzenlenen seminere Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da katıldı.

5j7a41185j7a4005

Kaliteli hizmet için yeni binalar 

Vatandaşa daha iyi hizmet verebilmeleri amacıyla muhtarların fiziki koşulları da iyileştirildi. Bu amaçla Bornova Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından tasarlanan yeni muhtarlık ofisleri 12 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 28 metrekarelik alan üzerine inşaa edildi. Önünde 16 metrekarelik terası bulunan modern ofislerde;  küçük bir mutfak ve tuvalet de bulunuyor. Tasarımı ile dikkat çeken klimalı ofislerin, ilan panosu, dolap, masa ve sandalyeleri de muhtarların en iyi hizmeti veribilecekleri şekilde dizayn edildi.

5j7a48415j7a4849

 

Muhtarlardan Başkan Atila’ya teşekkür 

Bornova Belediyesi’nin mahallelere yol, kültür merkezi ve park gibi bir çok konuda destek olduğunu dile getiren muhtarlar, kendilerine verilen destek için de Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür etti. Ayrıca mahallelere yapılan faaliyet ve projelerin değerlendirildiği bir toplantıda muhtarlar ile bir araya gelen Başkan Atila’ya hizmetleri nedeniyle teşekkür plaketi verildi. Plaketi, 45 mahallenin muhtarı adına Bornova Muhtarlar Derneği Başkanı Erkan Güler taktim etti.

5j7a76395j7a0148

5j7a13505j7a1314

159 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4980
EURO 4,1142
BIST 108.594
ALTIN 144,5599

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle