Hoşgeldiniz  

METEF 2017 FUARI KARTAL MEYDANI’NDA AÇILDI

admin | 11 Mayıs 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

Kartal Kaymakamlığı, Kartal Belediye Başkanlığı ve Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile “Meslekî Eğitim Tanıtım Fuarı METEF” Kartal’da açıldı.

 

Kartal Meydanı’nda gerçekleşen fuarın açılışına Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel,  Kartal İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Nurullah Sakin Güzel, Tuncay Oruç, Dursun Teyran, Mustafa Yılmaz, Mine Hayta, Bahtiyar Çakmak, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Açılış töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, halk oyunları gösterisiyle başladı. Protokol ve davetliler, 11 Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı stantları tek tek gezdi. Davetlilere okulların hazırlamış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verildi. Fuar açılışında konuşan Kartal İlçe Milli Eğitim Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Nurullah Sakin Güzel, “Mesleki ve teknik eğitime ilgi uyandırmak, öğrencilerin ilgi yetenek ve istekleri doğrultusunda doğru meslek seçimi yapmalarına yardımcı olmak üzere Kartal ilçesindeki 11 resmi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katılımıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı düzenledik. Bu fuarın düzenlenmesinde bizlere desteklerini esirgemeyen Kartal Kaymakamlığı ve Kartal Belediye Başkanlığı’na teşekkür ediyorum.” dedi.  Açılış töreninde konuşan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel ise: “Çok kıymetli öğretmenlerim, sevgili öğrenciler ve değerli davetliler, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün teknik ve meslek liselerinin önemini anlıyor ve ne kadar değerli olduklarını görüyoruz. Bu anlamda Kartal Belediyesi olarak bizler de öğretmen ve öğrencilerimizin yanındayız. Ülkemizin teknik ve ara eleman yetiştirmedeki sorunlarını biliyoruz. Üretime ve teknolojiye katkı yapacak öğrencilerimiz, teknik becerileri bu okullarımızda öğrenirlerse biz o zaman çağ atlamış, biz o zaman büyük ülke olmuş olacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Üretemeyen hiçbir ekonomi ayakta kalamaz’. Bu üretim modelini oluşturabilmek için de bu minik, bu genç yüreklerin üretime katkı sağlamaları gerekiyor. Bu anlamda fuarı çok anlamlı ve gerekli buluyorum. Fuarın güzel geçmesini dileyerek, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ”dedi.

 

Fuarda, Meslekî ve Teknik Anadolu Liselerinin yiyecek içecek hizmetleri, güzellik ve bakım hizmetleri, makine teknolojileri, bilişim teknolojileri, endüstriyel otomasyon, grafik ve fotoğrafçılık, metal teknolojileri, büro yönetimi, çocuk gelişimi ve eğitimi, elektrik elektronik teknolojisi, muhasebe ve finansman, sağlık hizmetleri, pazarlama ve perakende, giyim üretim teknolojisi, güneş enerjili araçlar ve daha birçok alanda tanıtım yapıldı.

 

Fuar kapsamında Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Kartal Şehit Salih Alışkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) yararına Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün toplamış olduğu atık kumaşlardan yapılan, sağlığa zarar vermeyen yastık ve bez bebekler fuarda sergileniyor. Fuarın sonunda bebeklerin satışından elde edilen gelir, KAÇUV’a teslim edilecek.

124 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4960
EURO 4,1314
BIST 108.615
ALTIN 145,2419

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle