Hoşgeldiniz  

Manisa TSO Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

admin | 29 Mart 2017 | Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

 

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Mart ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Manisa TSO Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda Meclis Başkanı Hayati Dolman’ın yönetiminde gerçekleşen toplantıda, meclis gündemin de yer alan maddeler görüşülüp karara bağladı.

Toplantıda söz alan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu, Mart ayı içerisinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ihracatçılara verilecek olan yeşil pasaport uygulamasıyla, ihracatçının hareket kabiliyetinin artacağını  söyledi. Türkiye ekonomisinin dinamosu konumundaki ihracatçılar için başlatılan yeşil pasaport uygulamasının ihracatçıların dünyaya açılmasının daha da kolaylaştığına değinen Başkan Yardımcısı Bankoğlu, ‘Bildiğiniz üzere, 23 Mart 2017 tarihli resmi gazete’de ihracatçılara yeşil pasaport verilmesine ilişkin esasların yer aldığı karar yayımlanarak, yayım tarihi itibariyle yürürlüğe girdi. Söz konusu karara göre, son üç takvim yılı itibariyle, yıllık ortalama ihracatı, 1 milyon $ – 10 milyon $  olan firmaların 1 (bir), 10 milyon $ – 25 milyon $ olan firmaların 2 (iki), 25 milyon $ – 50 milyon $ olan firmaların 3 (üç), 50 milyon $ – 100 milyon $ olan firmaların 4 (dört), 100 milyon $ üzerinde olan firmaların 5 (beş) yetkilisine yeşil pasaport verilebilecek. İhracatçı firma temsilcilerimizin önü açan bu karar ile ihracatçılarımız, AB ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeye vizesiz olarak rahatlıkla gidebilecekler ve vize işlemleri sebebiyle yaşanan zaman kaybından kurtulmuş olacaklar’ dedi.

Konuşmasında odanın yaptığı projelere de değinen Başkan Yardımcısı Bankoğlu, ‘Odamız hizmet binasında pazartesi günü Zafer Kalkınma Ajansı’nın mali desteği ile gerçekleştirmiş olduğumuz proje kapsamında Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından “patent ve markalaşma süreci” eğitimi düzenlenmiştir. 62 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda katılımcılara,marka, tasarım tescili, patent, AR-GE kapsamında AB destekleri konu başlıklarında bilgilendirme yapılmıştır. Proje kapsamında, 31 Mart 2017 cuma günü saat 14:30’da odamız hizmet binası’nda sertifika töreni gerçekleştirilecek olup, Manisa ilinin marka ve patent verilerinin araştırma sonuçlarının derlendiği kitaplar katılımcılarla paylaşılacaktır’ dedi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu’nun konuşmasının ardından, meclis gündeminde yer alan maddeler görüşülüp oy birliği ile karara bağlandı.

 

64 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5128
EURO 4,1839
BIST 105.064
ALTIN 146,1173

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle