Hoşgeldiniz  

“LATMOS” BELGESELİ, AYDINLILARLA BULUŞTU

admin | 30 Mart 2017 | Etkinlik, Genel

 

 

Beşparmak Dağları’nda yer alan 8 bin yıllık Antik Latmos Kenti’nin geçmişten günümüze kadar gelen kültürel zenginliği, belgesel haline getirilen Latmos’un Türkiye galası  Aydın Büyükşehir Belediyesi  desteğiyle Yıldız Kenter-Şükran Güngör Tiyatro Salonu ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Latmos Belgeseli’nin yönetmenliğinde Yavuz Pullukçu’nun, senaryosunda Hasan Cüneyt Bozkurt’un imzası bulunuyor.

Galaya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Vali yardımcısı Ömer Faruk Günay,CHP il başkanı Bayram İnci, Dondurmak Gaymak , İftarlık Gazoz gibi filmlerin yönetmeni  Yüksel Aksu ve Aydın Büyükşehir bürokratları  katıldı. Aydınlıların yoğun ilgi gösterdiği galada belgesel ilgiyle izlendi.

Özlem Çerçioğlu, bu güzelliğin kaybolmaması ,korunması ve tanıtımıamacıylabölgede araştırma ve gözlem yapacak herkesiBüyükşehir belediyesi tarafından yapımı mayıs ayında bitecek olan Latmos Ziyaretçi Merkezi’ne davet etti.

Bir çok ülkede festivale katılan  ve en son olarak Hindistan’da en iyi belgesel ödülü alan Yönetmen Yavuz Pullukçu Aydın Büyükşehir Belediye Başkan’ı Özlem Çerçioğlu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.

Gala gösterimi sonunda çekim ekibine plaket verildi.

131 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4776
EURO 4,1117
BIST 108.953
ALTIN 144,2562

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle