Hoşgeldiniz  

“Laikliğe, Demokrasiye ve Cumhuriyet’e dört elle sarılmalıyız”

admin | 04 Şubat 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, hem yapılan çalışmaları değerlendirmek hem de vatandaşların öneri ve taleplerini dinlemek için Halk Toplantılarını yeniden başlattı. 2017’nin ilk durağı Bostanlı oldu. Başkan Akpınar “Zor bir süreçten geçiyoruz. Her şeyi geride bırakmalı; laik, demokratik Atatürk Cumhuriyeti’ne dört elle sarılmalıyız” dedi. Alanı dolduranlara zeytin fidanı da hediye edildi.
BALIKÇI PARKI DOLDU TAŞTI

Yenilenen Balıkçı Parkı’ndaki buluşmaya muhtarlar, meclis üyeleri, dernek ve STK’ların temsilcileri ile yüzlerce Bostanlı sakini katıldı. Sorunları tek tek dinleyen Başkan Akpınar, eksiklerin çözümü için başkan yardımcıları ve ilgili müdürlere talimat verdi. Mahalle halkı, başta yenilenen Balıkçı Parkı olmak üzere, tüm hizmetler için teşekkür ederken, bazı vatandaşlar kürsüye kadar gelerek Başkan Akpınar’a sarıldı. Vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektiren Akpınar, halk buluşması sonrasında esnaf ziyareti yaptı, hayırlı işler diledi. Buluşmaların her hafta farklı bir mahallede devam edeceği belirtildi.
AMAÇ VATANDAŞI DİNLEMEK, SORUN ÇÖZMEK

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Halk Buluşmalarına yeniden başladık. Amacımız; vatandaşlarımızı dinlemek, öneri ve taleplerine çözüm bulmak ve ayrıca yaptığımız hizmetleri ve hayata geçirdiğimiz projeleri halka anlatmak. Önümüzde referandum süreci var. Cumhuriyet değerlerine her zamankinden daha sıkı bağlanmamız gereken, Atatürk ilke ve devrimlerine sonuna kadar sahip çıkmamız gereken bir dönemdeyiz” dedi.
HEDEFİMİZ ORTAK

Başkan Akpınar “Bugün tartıştığımız şey; demokrasi değil, özgürlükler değil, daha iyi yaşam koşulları ya da halkın aşı ekmeği değil. Bugün tartışılan, Atatürk’ün halka verdiği egemenlik kavramının, yeniden bir kişiye teslim edilmesi meselesidir. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, hedeflerimiz, tartışmalarımız, makamlarımız ne olursa olsun… Her şeyi geride bırakmalı; laik, demokratik Atatürk Cumhuriyeti’ne dört elle sarılmalıyız. Varmak istediğimiz nokta budur, mücadelemiz bunun mücadelesidir. Sorunları paylaşmak ve birlikte çözüm üretmek için sokakta buluşalım” dedi.

karsiyaka_0152 karsiyaka_0215 karsiyaka_0253 karsiyaka_0265karsiyaka_0597

193 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4950
EURO 4,1125
BIST 108.594
ALTIN 144,4555

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle