Hoşgeldiniz  

Kursiyerdi şampiyon oldu,  şimdi şampiyonlar yetiştiriyor

admin | 26 Ocak 2017 | Genel, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova’da hizmete açtığı Buz Sporları Salonu’ndaki kurslara katılarak hayalindeki gibi kaymayı öğrenen üniversiteli Eylül Kaplan, 7 yıl önce kursiyer olarak başladığı spor hayatında önce “madalya avcısı” bir sporcu, sonra da antrenör oldu. Kaplan’ın takımı, antrenör olarak çıktığı ilk müsabakada Türkiye Şampiyonluğunu kazandı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aşık Veysel Rekreasyon Alanı içerisinde kente kazandırdığı Buz Sporları Salonu’nda örnek bir başarının daha temelleri atıldı. 7 yıl gibi kısa süre içinde “sıfırdan” başlayıp uluslararası alanda pek çok madalya kazanan sporcularıyla öne çıkan İzmir Buz Pisti, bu kez de eşine az rastlanan bir hikayeye evsahipliği yaptı. Buz sporlarıyla 2010 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin buz pisti salonu sayesinde tanışan Eylül Kaplan, kursiyer olarak başladığı sporculuk hayatını başarılı bir eğitimci ve bir şampiyon olarak sürdürmeye başladı.

 

Büyükşehir’in gururu oldu

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Eylül Kaplan, kısa süre içinde İzmir Büyükşehir Belediyespor’a sayısız madalya kazandırdı. 2014’te Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Uluslararası Senkronize Buz Pateni Yarışması’nda (Hauts De France Trophy 2014 Synchronized Skating Competition) birinci oldu. 2016’da İzmir’de düzenlenen Türkiye Senkronize Yarışması’nda Mix Age kategorisinde de rakiplerini geçerek altın madalyaya ulaştı. Geçtiğimiz günlerde de Ankara’da düzenlenen Senkronize Buz Pateni Türkiye Şampiyonası’nda birinciliği kimseye kaptırmayarak takımına bir altın madalya daha kazandırdı.

 

Ayağına gelen fırsatı iyi değerlendirdi

Eylül Kaplan, kısa süre içinde öğrencilikten öğretmenliğe, kursiyerlikten şampiyonluğa atlayan renkli öyküsünü şöyle anlattı:

“Televizyondaki buz pateni yarışmalarını büyük bir heyecanla ve imrenerek izliyordum. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı Buz Sporları Salonu sayesinde fırsat ayağıma gelmişti. ‘Artık ben de müziğin akışına uydurduğum figürlerimi buzda kayarak sergileyebilirim’ diyerek açılan kursa kayıt oldum. Hikayem bu şekilde başladı. Boş zamanlarımı Buz Sporları Salonu’nda değerlendim. Hocalarım da beni çok güzel yönlendirdi; zorlandığım zamanlar bana umut oldu. Ve onlar sayesinde sayısız kupa kazandım. Şimdi ben de bir antrenörüm.”

 

İşte gerçek bir antrenör

Antrenör olarak çıktığı ilk yarışmanın Senkronize Buz Pateni Türkiye Şampiyonası olduğunu söyleyen Eylül Kaplan, 10–15 yaş arasındaki öğrencilerinin, 12 sporcunun gruplar halinde yarıştığı Novice Basic A kategorisinde tüm rakiplerini geçerek şampiyonluğa ulaştığını kaydetti. Başarılı sporcu, “İşte o zaman gerçek bir antrenör olduğumu anladım. Eğer 7 yıl önce bize bu imkan sunulmasaydı, bu başarıları asla yaşayamayacaktık” dedi. Kaplan, Buz Sporları Salonu’nu İzmirli gençlerin hizmetine sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na da teşekkür etti.

s976250
s830248
s332398

175 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5084
EURO 4,1723
BIST 105.324
ALTIN 146,6178

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle