Hoşgeldiniz  

Kula Belediyesi’nden Şefkat Eli

admin | 13 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

kula-belediyesinden-sefkat-eli-4Kula Belediyesi, tekerlekli ve akülü sandalye ihtiyacı olan veya tekerlekli sandalyesine bakım yaptırmak isteyen engelli vatandaşlara şefkat eli uzattı.

Kula Belediyesi, tekerlekli sandalyesi veya akülü sandalyesi bozulan ve akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyan vatandaşlara yardım eli uzattı. Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından koordine edilen proje kapsamında yürüme engeli olan vatandaşların akülü tekerlekli sandalye almak için gerekli belgelerin temin ve teslim işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ayrıca tekerlekli sandalyesi ve akülü sandalyesi bozulan engelli vatandaşların araçlarının bakımının yapılması ve servise gönderilmesi de sağlanıyor.

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, engelli vatandaşların sosyal hayattan kopmamaları için belediye olarak üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirdiklerini belirterek, “Kula’da engelli vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik birçok hizmeti hayata geçirdik. Yeni yaptığımız caddelerde görme engelli vatandaşlar için kabartmalı kaldırımlardan, Bülent Ecevit Engelsiz Parkı ve Cemal Ergün Engelsiz Yaşam Merkezine varana kadar birçok yenilik gerçekleştirdik. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte maddi durumu kötü olan vatandaşlarımıza akülü tekerlekli sandalye temin ediyoruz. Şimdi de engelli vatandaşlarımız, evinden çıkmadan akülü sandalye müracaatlarını Zabıta Müdürlüğümüze gerçekleştirebilecek. Akülü sandalyesi bozulan hemşerilerimiz için ise gerekli tamirin ve bakımın yapılması noktasında yardımda bulunacağız. Akülü tekerlekli sandalye müracaatı yapmak isteyen ve sandalyesine bakım isteyen vatandaşlarımız 0 (236) 816 58 88 numaradan ya da 158 Alo Zabıta hattından bize ulaşarak gerekli işlemlerini başlatabilirler” dedi.

kula-belediyesinden-sefkat-eli-1 kula-belediyesinden-sefkat-eli-2kula-belediyesinden-sefkat-eli-3

 

116 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle