Hoşgeldiniz  

KÖTÜ DOKUNMA HAKKINDA EĞİTİM

admin | 13 Nisan 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Avcılar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Ambarlı Selahattin ve Müzeyyen Kaçaker Anaokulunda düzenlenen eğitim semineri, ebeveynler ve çocuklar olmak üzere 2 ayrı gruba verildi. Avcılar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri bünyesinde bulunan Sosyolog-Aile Danışmanı tarafından verilen eğitimlerde, önce çocukların ailelerine ‘Çocuklarda İhmal ve İstismar’ konu başlığı altında nasıl ortaya çıkartılacağı, çocuklarda belirtilerinin neler olabileceği ve nasıl mücadele edileceği anlatıldı.
“İYİ DOKUNMA KÖTÜ DOKUNMA”
Velilere verilen eğitimin ardından 5 yaş grubundan 120 öğrencinin katıldığı eğitim seminerinde, çocuklara ‘İyi Dokunma’ ve ‘Kötü Dokunma’ arasındaki farkların neler olduğu anlatılırken, kötü durumlarla karşılaştıklarında nasıl davranmaları gerektiğinin altı çizildi. Animasyon filmle çocukların daha iyi anlayabileceği bir dil ile konu pekiştirilirken, seminerin sonunda Avcılarlı aileler düzenlenen etkinlikten ötürü Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benlli’ ye ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

156 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle