Hoşgeldiniz  

Kırklareli, Dünya Tiyatrolar Günü’ne Perdelerini Açtı.

admin | 29 Mart 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yaşam

 

 

Kırklareli Belediye Başkanlığı ve Kırklareli Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nün birlikte organize ettiği “5. Tiyatro Şenliği”, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında coşkulu bir şekilde perdelerini açtı.

 

Rektörlük Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte tiyatrosever vatandaşları, türk ve dünya tiyatro tarihinin önemli isimlerinin sözleriyle beraber yer aldığı duvar portre sergisi ve hatıra fotoğraf çekimi standı karşıladı. Etkinliğe katılım gösteren Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, gösteriyi halkla beraber izlemek amacıyla seyircilerin arasında yerini alarak katılımcıları selamladı.

 

Tiyatro Şenliği’nin açılış konuşması ve 2017 Dünya Tiyatro Günü Uluslararası Bildirisi okunması, Kırklareli Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından yapıldı. Bu yıl Fransız oyuncu Isabelle Huppert tarafından yazılan dünya tiyatro bildirgesinde, metnin şimdiye kadar 55 kez yazıldığı belirtildi. Tiyatronun gücüyle her şeye direndiği, her şeye karşın hayatta kaldığı, savaşları, sansürleri ve parasızlığı aşıp geçtiğini vurgulayan bildirge “Tiyatroya yol açın!” sloganıyla biterken, hemen ardından Kırklareli Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencilerinin oynadığı “İki Efendili Uşak” adlı tiyatro sahne aldı.

 

İtalyan yazar Carlo Gordoni’nin klasik komedya türündeki eserinden uyarlanan oyunda tiyatro kulübünün öğrencileri, oyunculukları ve sahne performanslarıyla izleyicilerden tam not aldı.

 

Programın sonunda Kırklareli Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na teşekkürlerini sunarak sahneye davet ettiler. Kesimoğlu, tiyatroda yer alan öğrencileri tebrik etti, çiçek ve plaket takdim etti. Genç tiyatrocuların sahnede gösterdikleri performanstan oldukça etkilendiğini ifade eden Kesimoğlu, “Sadece önündeki engelleri kaldırmaya çalıştım.Bu güzelliğin tek sahibi onlardır.” diyerek sanata ve gençlere her zaman desteğinin olacağını belirtti. Kesimoğlu konuşmasının ardından Kırklareli Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileriyle hatıra fotoğrafı çekildi.

 

54 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4950
EURO 4,1288
BIST 108.615
ALTIN 145,1162

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle