Hoşgeldiniz  

Karşıyaka’da 10 bin kişi İzmir Marşı’nı söyledi

admin | 03 Nisan 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet

 

Başkan Akpınar’dan ‘bateri’ sürprizi

Karşıyaka Belediyesi’nin, Karşıyaka Çarşısı içinde düzenlediği etkinlikte buluşan yaklaşık 10 bin kişi, hep birlikte İzmir Marşı’nı söyledi. Sürpriz bir şekilde sahneye çıkan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da orkestra ile birlikte bateri çaldı. Başkan Akpınar “Cumhuriyet değerlerinden ve demokrasiden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

BAYRAKLAR, ATATÜRK POSTERLERİ

Karşıyaka Belediyesi’nin, Çarşı içinde düzenlediği “İzmir Marşı’nı Birlikte HAYkIR” etkinliğine, kentin farklı bölgelerinden 10 binin üzerinde vatandaş ve sivil toplum kuruluşları katıldı. Ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile Çarşı’yı karnaval yerine çeviren İzmirliler, Belediye Orkestrası’nın seslendirdiği parçalar ile coştu. Hep bir ağızdan ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ ve ‘Yaşasın Cumhuriyet’ sloganları atıldı.

 

AKPINAR BATERİ ÇALDI, İZMİR MARŞI COŞTURDU

Etkinliğin son bölümünde sahneye çıkan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, güzel bir sürprize imza attı. Orkestranın başına geçen Akpınar, İzmir Marşı boyunca bateri çalarak sahnedekilere eşlik etti. Başkan Akpınar’ın bu sürprizi Çarşı’yı dolduran Karşıyakalılardan büyük alkış aldı; ‘Türkiye’nin gururu, Hüseyin Mutlu’ tezahüratı yapıldı. Yoğun istek üzerine marşı ikinci kez çalan Akpınar, sahneden, 10 bin kişi ile selfie de çekti.

 

TÜRKİYE, ÇİÇEK TARLASINA DÖNECEK!

Başkan Akpınar, “Çürümüş bir imparatorluktan, yepyeni bir Cumhuriyet yaratmak, yeryüzünün ender gördüğü mucizelerden biridir. Biz o mucizeleri yaratan yiğit insanların çocuklarıyız. İzmir de Türkiye Cumhuriyeti’nin var oluşunu simgeleyen kenttir. Çünkü dünyada hiçbir kent, emperyalizmin işgaline direnerek, Kurtuluş Savaşı denilen destanı yazdırmamış, kurtuluşu ile yepyeni bir ülkenin doğmasına yol açmamıştır. Bugün de burada “İzmir’in dağlarında çiçekler açar” diyoruz. Çünkü çok iyi biliyoruz ki İzmir’in dağlarında çiçek açarsa, Türkiye Cumhuriyeti çiçek tarlasına döner. İşte o zaman, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yurttaşları olduğumuzu bir kere daha kanıtlayacağız. Cumhuriyet değerlerinden ve demokrasiden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

 

218 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4848
EURO 4,1094
BIST 108.953
ALTIN 144,6026

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle