Hoşgeldiniz  

Karabağlar’da tüm pazaryerleri kontrol altında  

admin | 22 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Karabağlar Belediyesi, bir yandan ilçeye daha modern pazar- yerleri kazandırmaya devam ederken, diğer yandan da 

mevcut pazaryerlerini daha sağlıklı ve hijyen kurallarına uygun bir hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçedeki pazaryerlerini sürekli denetim altında tutuyor.

 

Karabağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazaryerlerindeki ürünlerin daha hijyenik ortamda satışa sunulması, vatandaşların daha sağlıklı koşullarda alışverişlerini yapması için kontrollerini sürdürmeye devam ediyor. Belediye ekipleri, önceki gün Yunus Emre Pazaryeri’nde denetim yaptı. Denetimler kapsamında pazarcılara bu dönem verilen pazaryeri kimlik kartlarının kontrolü, tezgah sınır kontrolü ile ürünün ne kadar olduğunu eksiksiz gösteren etiket kontrolleri yaptı.

Esnaf ve vatandaş uygulamadan memnun

Haftanın 3 günü açık olan Cumartesi 505, Çarşamba 485 ve Pazartesi(tuhafiye) 274 tezgahın yer aldığı Yunus Emre Pazaryeri’nde esnaf ve vatandaşlar da zabıta ekiplerinin yaptığı çalışmalardan bir hayli memnun durumda olduklarını belirtirken, zabıta ekipleri ise bu çalışmaları ilçenin 11 farklı pazaryerinde de uyguladıklarını,  vatandaşların daha sağlıklı ve hijyen koşullarında alışverişlerini yapması için çalışmalara devam edeceklerini ifade ettiler.

Kamusal alanda işgaliyeye ceza

Bu arada zabıta ekipleri pazaryerine yakın alanlarda işgaliye çalışmalarına devam ediyor. Yunus Emre Pazaryeri’ne yakın Sırrı Atalay Caddesi üzerindeki kamusal alanlarda işgaliye yapan esnafa “Kabahatler Kanunu”na göre ceza uygulaması yaptı.

 

zabitadan-pazaryeri-ve-cevresine-calisma-1 zabitadan-pazaryeri-ve-cevresine-calisma-2 zabitadan-pazaryeri-ve-cevresine-calisma-4 zabitadan-pazaryeri-ve-cevresine-calisma-8zabitadan-pazaryeri-ve-cevresine-calisma-11

 

133 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle