Hoşgeldiniz  

Karabağlar’da kadınlara yönelik “Yurttaşlık Eğitimi” başladı

admin | 18 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Sosyal yaşama ilişkin hayata geçirdiği projelerden dolayı adından sıkça söz ettiren Karabağlar Belediyesi, ilçedeki kadınlara yönelik etkinliklere devam ediyor. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği programlar ciddi anlamda farkındalık yaratıyor. 

Karabağlar Kent Konseyi ve Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER)İzmir Şubesi’nin işbirliği ile Karabağlar Kent Konseyi Eğitim Salonu’nda Yurttaşlık Eğitimi programı başladı. Toplam 6 hafta sürecek olan programa, Karabağlarlı kadınlar büyük ilgi gösterdi. Karabağlar Belediyesi’nin ikincisini düzenlediği Yurttaşlık Eğitimi ile kadınların sosyal yaşamda aktif olarak yer alması hedefleniyor.

Katılımcıları bilinçlendiriyorlar

Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık ve KADER  Proje Koordinatörü Sema Övgün’ün yeraldığı ilk eğitimde, Doç.Dr. Huriye Toker, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Tarihsel Gelişimi konusunda katılımcıları bilinçlendirirken, Karabağlar Sosyal Yardım İşleri Müdürü Pelin Erda da “Kadınların Yasal Hakları” konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

6 hafta boyunca farklı konular

Her hafta farklı bir eğitimcinin vereceği bilgilerden yararlanacak olan kadınlar 6 hafta boyunca Etkili İletişim, Yerel Yönetim Nedir?, Kent Konseyleri ve Katılımcılık, Mahalle Örgütlenmesi, Hak Temelli Yurttaşlık, Kadın Dostu Kentler, Zaman Yönetimi, Öfke Kontrolü ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri gibi konularda bilgi sahibi olacaklar.

img_8121 img_8096 img_8093 img_8082img_8071

 

130 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle