Hoşgeldiniz  

Karabağlar’da en keyifli sömestr

admin | 25 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Karabağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, sömestre tatiline giren çocukları unutmadı. İlçedeki altı semt merkezinde çocukların beceri ve işe olan yatkınlıklarını ortaya çıkartacak atölye çalışmaları başladı.

 

Atölye çalışmalarından biri olan kilden heykel yapma çalışması  Limontepe Semt Merkezi’nde düzenlendi. Resim Öğretmeni Mehmet Aslan tarafından önce resim yapma tekniklerini öğrenen çocuklar ardından kilden heykeller yaparak yeteneklerini geliştirmeye çalıştı. İlk defa böyle bir çalışma yaptıklarını söyleyen çocuklar,  2 saat süren atölyeden büyük bir keyif aldılar.

Sömestre boyunca etkinliklere devam

Karabağlar Belediyesi’ne bağlı Aşık Veysel, Limontepe, Cennetçeşme, Reşat Nuri, Aydın Mahallesi, Eskiizmir ve Esendere Semt Merkezleri’nde tatil boyunca bu etkinlikler belirlenen gün ve saatlerde devam edecek. Atölye çalışmaları ise Taş Boyama, Karışık Teknik Resim, Maske Dökümü, Jüt İple Avize Yapımı, Mozaik Çalışması, Quelling, Maske Boyama  ile Karagöz&Hacivat gösterilerini kapsıyor.

 

heykel-calismasi-1heykel-calismasi-5heykel-calismasi-6
heykel-calismasi-3
heykel-calismasi-4

224 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle