Hoşgeldiniz  

Karabağlar’da çocuklar hayallerindeki oyuncakları çizdiler

admin | 20 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

İzmir’de ilk kez Karabağlar Belediyesi tarafından kurulan Kent Tasarım Atölyesi(KETA), sürdürdüğü yeni projelerle yaşam alanlarına yeni bir soluk getiriyor. Kentte yaşayan, 7’den 70’e herkesin kent üzerinde bir fikri olabileceğini savunan KETA, Uzundere Sabiha Yorgancılar İlköğretim Okulu öğrencileri ile çocuk parklarını yeniden tasarladılar.

Karabağlar’da yaşayan çocuklarla hayallerindeki kenti tasarlamaları için “Kente Tasarımla Müdahele Et” projesi kapsamında farklı okullardan minik öğrencileri konuk eden KETA, Sabiha Yorgancılar İlköğretim Okulu öğrencileri ile yeni çocuk parkları ve oyuncaklarını yeniden tasarladılar. Atölyede öncelikle çocuklar nasıl bir park ve oyuncak istediklerini hayal ederek, kendilerine verilmiş olan lego benzeri oyuncaklarla park oyun gruplarını oluşturdular.

Günün keyfini çıkardılar

Neşeli ve keyif dolu dakikalar geçiren çocuklar,  yapmış oldukları oyuncak maketleri arkadaşlarına anlatarak, hayallerindeki oyun gruplarını paylaştılar. Karabağlar Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Nail Özlüsoylu’nun kendilerine öğrettiği tasarlama tekniği ile tasarımlarının çizimlerini de kağıda döken minik öğrenciler, daha sonra tasarımlarını KETA panosuna astılar.

Çalışmalar devam edecek

“Kente Tasarımla Müdahale Et” kapsamında bütün çocuklara kapılarını açan KETA, kenti yeniden şekillendirmek ve yaşam alanlarını güzelleştirmek adına çocuklarla çalışmalarını ilerleyen günlerde de sürdürecek.

keta-12 keta-11 keta-10 keta-9keta-8 keta-7keta-4 keta-6 keta-5
keta-3 keta-2 keta-1

127 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle