Hoşgeldiniz  

Karabağlar’da “Başarı tesadüf değildir” söyleşisi

admin | 03 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

Psikolojik Danışman Ferhan Bıçakçılar, Karabağlar Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenlediği “Başarı tesadüf değildir” konulu söyleşiye katılarak, çocukların eğitim süresince anne ve babalara düşen görevlerin neler olduğu konusunda birikimlerini aktardı.

 

Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi’nde(KARBEM) eğitim alan öğrencilerin velileri de ilgi gösterdi. 24 yıldan bu yana psikolojik danışmanlık yapan ve bu süreçte üç kitap yazan Ferhan Bıçakçılar’ı büyük bir dikkatle dinleyen veliler söyleşi sonunda merak ettikleri soruları sordular.

 

Ebeveynlerin çocuğunu iyi tanıması lazım

Çocuğun neye karşı iyi olduğunu bilmenin anne babanın görevi olduğunu belirten Bıçakçılar “Aile, örneğin çocuklarının mühendis olmasını istiyor ancak çocuğa soruyorum matematiği sevmiyor. Ya da tıp okumasını istiyor, biyolojiden.Anne ve babanın çocuğunu iyi tanıması lazım. Aksi takdirde beklentiler hep hayal kırıklığı olur. Unutmayın bir aile benim çocuğum tembel diyorsa bil ki sen de tembelsin. Çocuğum kitap okumuyor diyor. Sen hiç çocuğunla 15 dakika kitap okudun mu? Çocuğun belki ders çalışmasını ya da önemli bilgi ile önemsiz bilginin ne olduğunu ayırt edemiyor. Sen çocuğunu çalışması için odaya gönderip salonda televizyon izliyorsan sende de sorun var.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bıçakçılar’a günün anısına plaket sunuldu.

ferhan-bicakcilar-3 ferhan-bicakcilar-2 ferhan-bicakcilar-1

161 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle