Hoşgeldiniz  

İzmir Barosu Uluslararası Çalışmaları Hedefliyor

admin | 18 Ocak 2017 | Genel, Güncel, Tüm Manşetler, Üst Manşet

izmir-barosu-1İzmir Barosu tarafından 12 Ocak 2017 günü Tenfiz, Tanıma ve Yurtdışı Tebligat başlıklı bir konferans düzenlendi.

Moderatörlüğünü İzmir Barosu Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Çetin’in yaptığı konferansa, İzmir 13. Aile Mahkemesi Hakimi Ali Soyer ve Adalet Bakanlığı UHDİ Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimi Özgür Karaca konuşmacı olarak katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, konunun önemine vurgu yaparak, İzmir Barosu’nun bu dönemde özellikle uluslararası davalar, uluslararası sözleşmeler, tanıma, tenfiz,  uluslararası tahkim konularında çalışmalara ağırlık vereceğini dile getirdi. Bu çalışmalar sayesinde genellikle İzmir dışından avukatların aldığı bu tip davaların İzmir Barosu’na kayıtlı avukatlar tarafından takip edilebileceğini söyleyen Av. Aydın Özcan “kısa bir süre içerisinde mesleki İngilizce kurslarına da başlayacağız. Her zaman söylüyoruz, Baro Avukat içindir” dedi.

Çalışmada, 13. Aile Mahkemesi Hakimi Ali Soyer Tanıma ve Tenfizi anlatırken, yurtdışı tebligatı ile ilgili son değişiklikler, Yargıtay kararlarını ise Özgür Karaca anlattı.

Oturum başkanlığını yapan İzmir Barosu Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Çetin, “bu konuda her mahkemede farklı uygulamalar oluyor. Bu nedenle biz de meslektaşlarımızın yanı sıra belki buradan çıkacak sonuçla bir uygulama birliği sağlanır diye İzmir’deki bütün hukuk mahkemelerinin de hakim ve yazı işleri müdürlerini de davet ettik. Bu sayede uygulamada bir birlik yakalamayı amaçladık” dedi.
izmir-barosu-2

 

136 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle