Hoşgeldiniz  

İYTE ÖĞRENCİLERİNDEN 8 FARKLI URLA PROJESİ

admin | 24 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programı Öğrencilerinin hazırladığı projeleri değerlendirmek üzere İYTE Mimarlık Fakültesine davet edildi. Urla Özbek Kavşağı ve çevresi için planlanan 8 farklı tasarım Başkan Sibel Uyar, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı ve Şehir Plancısı Okan Karlıdağ ile Enstitünün Mimarlık fakültesi öğretim görevlileri tarafından değerlendirildi.
Yrd. Doç Dr. Nursel Kaya Erol koordinatörlüğünde planlanan 8 farklı çalışmanın konseptleri; Şehir Merkezinin genişlemesi, tarımsal üretimin sanayiye yönelik gelişimi, tarımsal niteliğin yerleşim yerine ilişkilendirilmesi, daha yeşil bir Urla, Sağlıklı Kent Urla, alternatif konut, yaratıcı konut, aktif kent olarak belirlendi.
Yüksek Lisans Öğrencilerinin tasarladıkları projelerin sunulduğu toplantıda Başkan Sibel Uyar, hayallerin gerçeklerle ilişkilendiği taze fikirlere ihtiyacımız var. Yaşanabilir Urla’nın sürdürülebilirliğini devam ettirmek için akılcı ve uygulanabilir hizmetler sunmamız gerek. Gençlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” sözlerini kaydetti.

5 4 3 21

142 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle