Hoşgeldiniz  

İBRAMAKİ’DE MÜHÜR BASKI KOLAJ RESİM SERGİSİ

admin | 21 Mart 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

İzmir Resim Heykel Müzesi Suluboya Atölye Eğitmeni Ertuğrul Saraç mühür baskı kolaj tekniği ile hazırladığı eserlerini Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde sergilemeye başladı. Sanatçının özel tekniği ile hazırlanan eserler sergi açılışına katılan Kuşadalı sanatseverlerden yoğun beğeni aldı.

 

Sergi açılışında konuşan Saraç sanata ve kültüre önem veren toplumların her yönüyle gelişmiş medeniyetler arasında yer aldığını belirterek “ Beni bu gün burada yalnız bırakmayan tüm sanatsever dostlarıma ve bana bu sergiyi açma fırsatını veren Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Önemli olan sanatçıyı eserlerinden dolayı onurlandırmak değil, sanatçının eserleriyle topluma kattığı faydaları görebilmektir. Çalışmalarımı kavak plakalar üzerine merdaneli mürekkep sürerek ve oyma kalemle düzenleme yaparak oluşturuyorum. Ağaç baskı olarak da bilinen bu yöntemin grafik sanatlarda önemi büyüktür. Ağaç baskının alçak ve çukur olarak adlandırılan iki farklı tekniği vardır. Sanatta esas olan, teknik ne olursa olsun anlatılmak istenen konu ve verilmek istenen mesajdır” dedi.

İzmir Resim Heykel Müzesi Suluboya Atölye Eğitmeni Ertuğrul Saraç’ın mühür baskı kolaj tekniği ile hazırladığı eserlerden oluşan resim sergisi 2 Nisan tarihine kadar Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde görülebilir.

55 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4981
EURO 4,1154
BIST 109.120
ALTIN 144,6244

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle