Hoşgeldiniz  

Hocalı teşekkürü için Karabağlar’a geldi

admin | 03 Nisan 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

Büyük Azerbaycan Partisi Genel Başkanı Hocalı teşekkürü için Karabağlar’a geldi

 

Karabağlar Belediyesi tarafından Şubat ayında açılışı yapılan “Hocalı Katliamı Anıtı” için teşekkür ziyaretleri devam ediyor. Büyük Azerbaycan Partisi(BAP) Genel Başkanı Elşad Musayev, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu makamında ziyaret ederek anıt için teşekkür etti. Musayev, Başkan Selvitopu’nun duyarlılığının kendileri için çok anlamlı olduğunu söyledi.

Karabağlar Belediyesi tarafından, Azerbaycan’ın Hocalı Kasabası’nda 26 Şubat 1992 yılında yaşanan katliamın anısına Karabağlar’da dikilen “Hocalı Katliamı Anıtı” için teşekkür ziyaretleri devam ediyor. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu makamında ziyaret eden BAP Genel Başkanı Elşad Musayev, açılışı yapılan anıt için partisi ve Azerbaycan halkı adına teşekkürlerini sundu.

Başkan’a teşekkür borcumuz var

Duygusal anların yaşandığı ziyarette Musayev, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun göstermiş olduğu duyarlılığın kendilerini çok duygulandırdığını belirterek,  “Sayın Başkanımız bu anıtı açmakla Hocalı Katliamı karşısında Azerbaycan halkının yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu duyarlılık bizim için çok anlamlıdır. Dolayısıyla kendisine bir teşekkür borcumuz olduğunu düşündüğüm için ziyaret etme gereği duydum.” dedi.

Bu katliam hiç unutulmamalı

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Hocalı’da yaşanan katliama duyarsız kalmanın mümkün olamayacağını söyledi. Selvitopu ayrıca,  o günlerde yaşanan olayların unutulmaması ve gelecek kuşakların iyi anlaması adına böyle bir açılışının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Ahşap sandık hediye etti

Ziyaret sonunda BAP Genel Başkanı Musayev, Başkan Selvitopu’na Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de simge haline gelen Kız Kale’si işlemeli tabak hediye etti. Başkan Selvitopu da bu anlamlı hediye için Musayev’e teşekkür etti ve ona  mobilya kenti Karabağlar’a özgü el işlemeli ahşap sandık hediye etti.

Dernek yönetimi de katıldı

BAP Genel Başkanı Elşad Musayev’in ziyaretine İzmir Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Azerbaycan Türkleri ve Dost Dernekler Federasyonu Genel Başkanı İsa Ambarcı da katıldı.

45 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle