Hoşgeldiniz  

HAYATA +1 DEĞER KATIYORUZ

admin | 27 Mart 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 
Avcılar Belediyesi, ‘21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’ kapsamında düzenlediği etkinlikle örnek çalışmaların altına imzasını atmaya devam ediyor.

Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla, down sendromlu vatandaşlar Avcılar Belediyesi Müdürlüklerinde 1 günlük staj yaparak, belediye personeli olarak çalışmanın mutluluğunu yaşadı.
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’nin öncülüğünde, düzenlenen etkinlikten4 gün önce Down sendromlu çocuklar, aileleri ve belediye müdürlerine yönelik eğitim düzenlendi. 21 Mart günü yaşı 10 ile 30 arasında değişen down sendromlu 12 genç, Avcılar Belediyesinde çeşitli müdürlüklerde iş başı yaparak 1 günlük stajlarını tamamladı. Down sendromuna dikkat çekmek ve onların da sosyal yaşama katkı sağlayabileceklerini göstermek amacıyla düzenlenen etkinlikte, danışmada görev alan ekip +1 rozeti dağıttı.

SEVGİ ÇOCUKLARI

Aybars Gürgeç isimli gençte Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak’ın asistanı olarak çalıştı. Down sendromu hakkında toplumsal farkındalık oluşturmaya, toplumu bilinçlendirmeye, down sendromlu bireylerin ayrımcılık ve ön yargıya maruz kalmasını önlemeye, erken ve sürekli eğitimin önemine dikkat çekmek amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirten Başkan Toprak; “ Her insanda 46 kromozom olmasına rağmen down sendromlu bireylerde 47 kromozom bulunuyor. Down sendromlu sevgi çocuklarımız, insanlara iyiliği ve sevgiyi öğretmek için dünyaya gelmişler. Onlar bize iyi olmayı, sevgiyi, hoşgörüyü, mutluluğu öğretiyorlar. Sevgi çocuklarımızı anlayalım, onlarda sevgiyi insanoğlunun kötülüklerden nasıl uzak kaldığını görelim. Toplum olarak sevgi çocuklarımızı hep birlikte büyütelim. sevgi çocuklarımızla birlikte hayata +1 değer katalım” dedi.

28 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4776
EURO 4,1117
BIST 108.953
ALTIN 144,2562

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle