Hoşgeldiniz  

Güzelbahçe’ye kütüphane

admin | 09 Nisan 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Güzelbahçe’nin Çamlı Mahallesi’nde kurulan Atatürk Çocukları Cafer Yarkent Kütüphanesi hizmete açıldı. Açılışa katılanlara Nutuk ve ücretsiz kitap dağıtıldı, yazarlar kitaplarını imzaladı.
Haber Hürriyeti’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yurdun çeşitli bölgelerinde açtığı Atatürk Çocukları Kütüphaneleri’nin 28.’si Çamlı Semtevi bünyesinde oluşturuldu. Semtevinin içerisinde yaklaşık iki bin adet kitabın yer aldığı bir kütüphane kuruldu. Kütüphanenin açılışı nedeniyle düzenlenen törene CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, kütüphaneye ismi verilen duayen gazeteci Cafer Yarkent, çok sayıda gazeteci ve yazar ile vatandaşlar katıldı.
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Atatürk’ün aydınla devrimini, laik Türkiye cumhuriyeti yaşatmanın yolunun okuyan ve sorgulayan gençlerin sayısının artmasıyla mümkün olduğunu belirterek, “Bu amaçla daha çok okuyan, daha çok sorgulayan bir toplum yaratmak için bu kütüphanelerin sayısının artması gerekiyor. Daha önce Yelki’de kütüphane açmamıza öncülük eden Haber Hürriyeti’nin sahibi İbrahim Irmak’a teşekkür ediyorum” dedi.
Törende konuşan Haber Hürriyet’i imtiyaz sahibi İbrahim Irmak da Çamlı’da 28.sini açtıkları Atatürk Çocukları Kütüphanelerine kitap bağışında bulunan kitapseverlere teşekkür etti ve talep olması halinde Güzelbahçe’nin başka mahallelerine de kütüphane kurabileceklerini söyledi.
Sosyal sorumluluk projelerine destek veren İzmirli sanatçı Hikmet Durmuş (Mikrop) da açılış öncesi iki şarkı söyleyerek davetlileri coşturdu. Daha sonra kütüphanenin açılış kurdelası törene katılan tarafından hep birlikte kesildi. Ardından Başkan İnce, davetlilere Nutuk dağıttı. Gazeteci- Yazar Mutlu Tuncer ve Ramis Sağlam da davetlilere kitaplarını imzaladı.

75 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4960
EURO 4,1314
BIST 108.615
ALTIN 145,2419

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle