Hoşgeldiniz  

Güzelbahçe’ye Çocuk Meclisi

admin | 26 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

imgl6607-kopyalaGüzelbahçe’de Kent Konseyi bünyesinde Çocuk Meclisi kuruldu.

İlk toplantısını Güzelbahçe Belediye Meclis Salonu’nda yapan Çocuk Meclisi, Azra Aydın, Sıla Gür, Tuna Karadeniz, Irmak Saldız, Erim Way, Dünya Kafadar, Yiğitcan Mert, Çağan Amcaoğlu, Yağmur Köşk, İpek Ece Nardan, Seyit Ahmet Albala, Ela Dokuyucu, Erdem Saldız ve Birgül Çetin’den oluştu. Meclis başkanlığına Azra Aydın seçildi. Meclis bünyesinde Çevre, Gezi, Yardımlaşma, Hayvan Hakları ile Çocuk Hakları adı altında beş ayrı çalışma grubu oluşturuldu.

Çocuk Meclisi Başkanı Azra Aydın, “Belediye başkanı olsaydım, ilçemize bir lunapark yapardım. Evsiz çocuklara ev verirdim. Sokak hayvanlarına daha çok su ve yem kabı koyardım.Ayrıca her yıl Anıtkabir’e gezi düzenlerdim” dedi.

Meclis üyeleri arasında yer alan otistik çocuk Seyit Ahmet Albala, “Engelli ulaşımın daha rahat olması için çalışırdım. Tekerlekli sandalyeler için yol yapardım. Daha çok engelli için otopark yapardım. Parklara trombolin (sıçrama aleti) koyardım” diye konuştu.

Bu arada Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Engelli Meclisi’nden sonra Çocuk Meclisi’nin kurulmasının Güzelbahçe için büyük bir kazanım olduğunu belirterek, “Çocuk meclisimizin aldığı kararları belediye meclisimizin gündemine getirerek, makul, mantıklı ve uygulanabilir projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

imgl6600-kopyala imgl6636-kopyala imgl6606-kopyala

 

 

 

 

153 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4746
EURO 4,1697
BIST 105.324
ALTIN 146,6888

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle