Hoşgeldiniz  

Güzelbahçe Kent Konseyi ‘Parlar’ ile devam dedi

admin | 23 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Güzelbahçe Kent Konseyi, olağan genel kurulu yapıldı. Kent konseyinin altı yıldır başkanlığını yapan Ozan Parlar, güven tazeledi yeniden başkanlığa seçildi.

Güzelbahçe’de sivil toplum kuruluşlarına öncülük yapan, kentin sorunlarının çözümü konusunda yerel yöneticilere çözüm önerileri sunan Güzelbahçe Kent Konseyi’nin olağan genel kurulu yapıldı. Belediye Amfi Tiyatrosu Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula, siyasi partilerin temsilcileri, kaymakamlık daire müdürleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Divan Başkanlığını Belediye Meclis Üyesi Mehmet Eren’in yaptığı genel kurulda bir konuşma yapan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Güzelbahçe Kent Konseyi’nin ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının sesi olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Güzelbahçe Kent Konseyi’ni kuralı altı yıl oldu. Kent konseyleri yerel yönetimlerde katılımcılığı, olabildiğince geniş halk katmanlarına yaymayı amaçlayan sivil toplum kuruluşlarıdır.  Sivil toplum kuruluşlarına ve katılımcı, şeffaf demokrasiye önem veren bir yerel yönetici olarak Güzelbahçe’de Kent Konseyi’nin kurulmasına öncülük ettik. Bunda da başarılı olduk, kısa sürede Güzelbahçe’de bir birlik ve beraberliği sağladık.

Bu amaçla Güzelbahçe Belediyesi Kent Konseyi bünyesinde oluşturduğumuz Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Engelli Meclisi ile yönetimin olabildiğince şeffaf ve katılımcı olmasını, hemen her kesimin temsil edildiği demokratik bir yapıya kavuşmasını hedefledik.

Kentleri ortak akılla ancak, teknik uzmanlardan yardım alarak yönetmenin, çağdaş dünyadaki en demokratik sistem olduğuna olan inancım tamdır. Bu inançla Kent Meclisimizi çok önemsiyorum. Oradan çıkacak tavsiyelerin ve eleştirilerin kent halkı tarafından yapıldığını tereddütsüz kabulleniyorum. Kenti en demokratik ve en iyi şekilde yönetme ortak paydasında buluştuğumuz Kent Konseyimizi, Belediyemizin en önemli yapılarından birisi olarak görüyorum.  Nitekim kent konseyimizin geçen altı yıl içerisinde önemli çalışmalara imza attığına tanık oldum. Örneğin; engelli çalıştayı düzenlendi. Turizm haftası etkinlikleri organize edildi. Gençlik şölenleri, futbol ve tenis turnuvaları yapıldı. Kamuya ait okullarda müzik sınıfları ve özel sınıflar oluşturuldu, destekler verildi. Yelki’nin ve Güzelbahçe’nin geleceğinin planlanması konusunda çalışmalar yapıldı. Otoyolun ücretsiz olması için kent konseyimizin topladığı imzalar sonuç verdi ve otoyol artık ücretsiz oldu.Güzelbahçem Markası’nın patenti alındı, tescili yapıldı. Son olarak da ‘Güzelbahçe’nin filizleri’ adı altında önemli bir sosyal proje başlatıldı.  Tüm bu çalışmalara imza atan Güzelbahçe Kent Konseyi’nin yürütme kurulu üyelerini kutluyor, başarılar diliyorum.”

Güzelbahçe Kent Konseyi Başkanı Ozan Parlar da geçen altı yıl içerisinde Güzelbahçe’nin gelişmesi için önemli projelere imza attıklarını belirterek, “Bu konuda belediyemizin büyük katkı ve destekleri oldu. Huzurlarınızda belediye başkanımız Mustafa İnce’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra yapılan seçimler sonucunda  Ozan Parlar, tek aday olarak yeniden başkanlığa seçilirken, yürütme kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Erol Cengiz, Hamit Yurtman, Osman Serkan Çağlasa, Mustafa Ozan Atay, Mehmet Erdem Amcaoğlu, Ömür Gürsoy ve Telli Özkeskin.

imgl6256 imgl6258 imgl6261 imgl6287imgl6288 imgl6296 imgl6302

 

150 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4955
EURO 4,1305
BIST 108.895
ALTIN 144,8582

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle