Hoşgeldiniz  

Germencik de Yörük Şenliği bu yıl ilk kez yapılıyor.

admin | 27 Mart 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Germencik Yörükler Kültür, Dayanışma ve yardımlaşma Derneği tarafından hazırlanan ve Germencik Belediye Başkanı ümmet Akın’ın katkıları ile düzenlenen Yörük Şenliği bu yıl ilk kez yapılıyor.

Germencik 1. Yörük Şenliği, 26 Mart Cumartesi günü saat 19:00’da Bursa Keleş Kına Gecesinin gösterisi ile başlayacak olup, 26 Mart Pazar günü Ahmet Şafak Konseri ile sona erecek.Şenliklerde çeşitli etkinlikler ve sanatçıların yanı sıra Mehteran gösterisi ile Yörük göçü ve kervanı yola çıkma programı gerçekleşecek. Yörük kültürün gelenek ve göreneklerinin yaşatılacağı etkinlik 2 gün boyunca sürecek. 25 Mart Gecesi kına gecesi gösterisi sonrasında kadınalra özel eğlence programının ardından 26 mart Pazar günü Selendi Atlı cirit gösterisi yapılacak. Sonrasında kortej yürüyüşü Yörük göçü ve kervanı, halk oyunları gösterisi, plaket töreni ve Ahmet Şafak konseri sonrası 1. Germencik Yörük Şenliği gerçekleşmiş olacak.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın ‘’Yörük kültürü bizler için önemli. Bir milletin temeli, Türk’ün yaşam biçimi olan Yörük kültürünü elbette önemsiyoruz. Etkinliklerimiz ile gelenek ve göreneklerimizi yeni nesillere aktarmayı ve tanıtmayı amaçlıyoruz. Geleneksel hale getirmek istediğimiz şenliğimizin ilkini bu hafta sonu gerçekleştireceğiz. Germencik Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği program üzerinde oldukça titiz bir çalışma ortaya koydu. Bizlerde Germencik Belediyesi olarak üzerimize düşen katkıyı sağladık. Şenliğimize Bölgemizin dört bir yanından katılımbekliyoruz. Hafta sonu gerçekleşecek 1. Germencik Yörük Şenliğimize tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

34 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4950
EURO 4,1288
BIST 108.615
ALTIN 145,1162

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle